Play-off je tu! Orli přivítají na domácím ledě Buldoky

Naši soupeři
ČT 25. 2. 2016
Nejdůležitější zápasy sezóny jsou tu! Znojmo se ve čtvrtfinále Erste Bank ligy utká s Buldoky z Dornbirnu, který sice ve vyrovnané tabulce skončil až na šesté příčce, přesto si ale věří na postup. Orli zase chtějí na pátý pokus konečně prolomit brány čtvrtfinále! Úvodní střet je na programu v pátek od 18:30, zápas vysílá přímým přenosem televizní stanice SPORT 5.
» Hvězda soupeře
Florian Hardy, klíčová postava Dornbirnu v základní části, bude lídrem i ve vyřazovacích bojích.

Buldoci byli po loňské neúspěšné sezóně, ve které nedokázali postoupit do play-off, pasování do role outsiderů. Ovšem hráči rakouského klubu, který ještě nedávnou působil v druhé nejvyšší soutěži, dokázali, že mají velmi dobře složený kádr. Poprvé v historii se probojoval mezi šestici nejlepších týmů EBEL a s předstihem si tak zajistil vstupenku do vyřazovacích bojů. Dosavadním největším úspěchem Dornbirnu byla účast ve čtvrtfinále play-off v ročníku 2013/2014.

Svěřenci kouče Davea MacQueena touží po výraznějším úspěchu. Tomu přizpůsobili veškerý svůj program a do Znojma přicestovali již den předem. Přestože na českém ledě nevyhráli od prosince roku 2013, věří ve vítěznou čtvrtfinálovou sérii. "Klidně se Znojmem prohrajeme pětkrát v základní části, ale v play-off je čtyřikrát porazíme," vyhlašuje sebevědomě obránce Buldoků Robert Lembacher.

Lodivod alpského celku uznává sílu Orlů. "Češi mají rychlý a technicky silný tým, který ví, jak dát gól. Jsou nebezpeční a my musíme hrát jednoduchý hokej, být v pohybu. Klíčovým faktorem v play-off je i brankář a proměňování šancí," ví Dave MacQueen.

A právě při útočných výpadech bude spoléhat hlavně na produktivitu svých zámořských hvězd. Chris D´Alvise, Matt Siddall a Kyle Greentree dohromady v základní části nasbírali už šestašedesát branek, na dalších čtyřiasedmdesát jich přihráli. V bráně si navíc stabilně drží formu francouzský reprezentační gólman Florian Hardy.

Orli sice vždy dokázali dojít až do vyřazovací fáze, ve všech ročnících však vypadli hned ve čtvrtfinále. Tuto nepříjemnou bilanci chtějí letos konečně prolomit. Proto si vybrali Dornbirn a doufají, že to byl správný krok. "Naše bilance proti Dornbirnu je dobrá, ale je to jen statistika. Buldoci mají některé silné, rychlé a zručné hráče. Musíme být opatrní na jejich protiútoky, které jsou velmi nebezpečné, a být disciplinovaní. Pak máme šanci uspět," ví útočník Ondřej Fiala.

Kouč Jihomoravanů Jiří Režnar se nemůže spolehnout na služby dvojice Martin Bača, Jan Šeda. Nastoupit by naopak měl po zranění Ondřej Fiala a také Jan Lattner, který měl v posledním zápase drobné zdravotní problémy.

Vstupenky na domácí zápasy play-off jsou stále k dispozici. Více informací najdete zde.

Bilance vzájemných mistrovských zápasů z pohledu Orlů

zápasy celkem V P VP PP VB:IB
20 14 3 2 1 87:48

Porovnání soupeřů

Orli Znojmo Dornbirner EC
konečná pozice v tabulce 2. 6.
body 20 14
aktuální forma Znojmo – Dornbirn 4:3
Vídeň – Znojmo 4:1
Znojmo – Linz 4:3
Znojmo – Dornbirn 4:3
Dornbirn – Salzburg 1:6
Dornbirn – Bolzano 4:3
nejproduktivnější hráč Colton Yellow Horn, 57 bodů (28 + 29) Chris D´Alvise, 47 bodů (26 + 22)
nejproduktivnější obránce Lubomír Štach, 34 bodů (11 + 23) Andrew MacKenzie, 22 bodů (4 + 18)
brankář Patrik Nechvátal (91,1 %) Florian Hardy (92,1 %)
využití přesilovek 21,0 % 16,1 %
úspěšnost oslabení 81,9 % 83,7 %

Rozhodčí zápasu

Hlavní rozhodčí:#11 Peter Gebei, #29 Trpimir Piragić
Čároví rozhodčí:#91 Attila Nagy, #87 Gasper Zgonc

Sestavy z posledních zápasů

Nechvátal – Štach, Bořuta, Lakos, Šulák, Lattner, Biro, Stehlík – Špaček, Pucher, Rehuš – Šedivý, Bartoš, Yellow Horn – Tomas, Trivino, Novák – Beroun, Podešva, Číp – Csamango.
Hardy – Magnan, D´Aversa, Caruso, Crawford, Jeitziner, MacKenzie – D´Alvise, Arniel, Grabher Meier – Greentree, Sylvester, Siddall – Petrik, Zagrapan, Livingston – Macierzynski, Häußle, Achermann.
NEWSLETTER