Juniorka letí do play-off! Budeme bojovat za Znojmo, hlásí brankářská jednička Jindřich Pacl

Juniorský hokej
ÚT 23. 2. 2016
Skvěle odehraná základní část a výsledné druhé místo v A tabulce. Znojemští junioři se podruhé za sebou probojovali do vyřazovacích bojů play-off mezinárodní Erste Bank Young Stars League. Čtvrtfinálové boje začínají ve čtvrtek v 18:00 na znojemském stadionu, kdy mladí Orli změří své síly s celkem ze Salzburgu.
Vstupenky na MS IIHF 2024 v Česku

Znojemská juniorka zvládla základní část EBYSL bez větších problémů a dlouhou dobu okupovala nejvyšší příčku A tabulky. Na paty jim ale ke konci soutěže začala došlapovat ambiciózní MAC Budapešť, která je v poslední chvíli připravila o první pozici. "Do zápasu o první místo jsme šli s tím, že chceme vyhrát a mít možnost vybrat si soupeře pro play-off. Po prvním gólu ve druhé třetině jsme hru více otevřeli a snažili se vyrovnat. Bohužel to tam nespadlo a naopak jsme další góly dostali. Po zápase jsme nevěšeli hlavy, trenér nás povzbudil a teď už se jen připravujeme na Salzburg," vzpomíná na poslední utkání základní části nejproduktivnější hráč v červeném dresu, Jiří Lander.

Přesto se díky úctyhodnému druhému místu mladí Orli kvalifikovali do elitní skupiny soutěže, která má teď na programu čtvrtfinále play-off. Souboje se Salzburgem ale budou velmi vyrovnané. Ze čtyř vzájemných utkání se Orlům podařilo dvakrát zvítězit a dvakrát naopak vybojoval body jejich rakouský rival. "Doufáme, že zvítězíme. Určitě to nebude lehký soupeř, ale myslím si, že pokud nás přijde podpořit co nejvíce lidí, tak se dokážeme nahecovat a podat co nejlepší výkon," dodává.

Velkou oporou bude mladým Orlům především brankář Jindřich Pacl, který se v letošním ročníku 2015/2016 může pyšnit hned šesti čistými konty a 91,5% úspěšností. "Do čtvrtfinále půjdeme s pokorou a touhou zvítězit. Věřím, že dojdeme co nejdál, je před námi první krok a věřím, že ho zvládneme. Salzburg hrál pořád stejný hokej, ať vedli nebo prohrávali, nebyli v žádném stresu. Moje jediná starost bude chytat tu černou gumu, ať hrají jakkoliv. Doufám, že se nám povede vyhrát a dobře vkročit do play off. Uděláme pro to všichni maximum a budeme bojovat za Znojmo," vyjádřil se mladý gólman.

Druhý zápas v cestě k branám semifinále poté sehrají znojemští junioři v neděli na ledě v Salzburgu. Čtvrtfinále se bude hrát na dvě vítězná utkání, v případě nejasného výsledku se dějiště třetího rozhodujícího zápasu (3. března) přesune opět do Znojma.

NEWSLETTER