Všichni si přejeme uspět, doufá před play-off kouč juniorů Leoš Zajíc

Rozhovory
ÚT 23. 2. 2016
Nedělním utkáním s MAC Budapeští se znojemská juniorka rozloučila se základní části mezinárodní EBYSL. Přestože zápas nedopadl přesně dle představ, výsledné úctyhodné druhé místo v A skupině zajistilo svěřencům Leoše Zajíce účast ve vyřazovacích bojích play-off.
Vstupenky na MS IIHF 2024 v Česku

Jak byste zhodnotil základní část letošního ročníku?
Myslím, že můžeme být hodně spokojeni s tím, jak jsme hráli. Nějaké výpadky sice byly, ale to k mladému týmu patří, protože takhle mladí hráči nejsou schopni hrát celou sezónu ve stejné formě. Jakmile jsme se ale dostali nahoru a byli první nebo druzí, tak jsme předváděli pěkný hokej. Zároveň nám hodně pomohla i těsná spolupráce se starším dorostem. Doplňovali jsme si hráče na tréninky, abychom byli schopni pracovat se třemi nebo čtyrmi lajnami. Hlavně na konci se nám to vyplatilo. Když se podíváme třeba na Kuntoše, tak předváděl velice dobrý výkon i díky tomu, že byl schopný s námi tréninky absolvovat. Hrál s Jamborem a Hačeckým a byla to opravdu dobrá kombinace.

Díky spolupráci se starším dorostem se u vás objevovali i bratři Bulínovi. Jak byste je zhodnotil?
Oba potřebují ještě určitý čas na to, aby se objevili ve vyšší kategorii. Jejich výkony v dorostu byly velice dobré, ale pokud chtějí táhnout juniorku, potřebují ještě chvilku. Vzhledem k jejich věku mají ještě čas. Hodně se přiučili, když v juniorce sem tam odehráli nějaký zápas. Bylo to i hodně o spoluhráčích, že nezapadli a byli vidět.

Po posledním prohraném utkání s MAC Budapeští jste se umístili na druhé pozici. Jaké jsou vaše dojmy?
Ze zápasu mám velice dobrý pocit. První gól byl po chybě, ostatní góly už prostě přichází. Kluci si za dvě třetiny zaslouží pochvalu. Mladí hráči prostě chyby dělají, to k tomu patří. Až budou vyhranější a hrát pod smlouvou, omlouvat se to už moc nedá, ale u nás to musíme tak brát. Ti co chodí do školy a nemůžou chodit na dopolední tréninky, tak nemám nic negativního, co bych mohl říct.

Se kterými týmy se vám letos hrálo nejlépe a se kterými naopak nejhůře?
V podstatě tam nemáte tým, na který byste se těšili. Zápasy v Miškolci nebo s VASAS Budapeští, i když jsou to poslední týmy, to je loterie. V utkání s předposledním Okanaganem nám trvalo celou první třetinu, než jsme je zlomili. Povedlo se nám to jen naší hrou a čekáním na jejich chyby. Potom, co se zbláznili a začali faulovat, jsme dávali góly do prázdné brány a měli radost z toho, že na nás soupeř takto reagoval. Těšíme se na Budapešť, Klagenfurt, dobré týmy, proti kterým se dá hrát hokej. Na koho se vůbec netěšíme, to je Záhřeb. Než tam dojedeme, než odehrajeme utkání, nevíte koho proti vám postaví a navíc rozhodčí na tu soutěž nestačí. V Maďarsku a Rakousku je to něco jiného, tam se rozhodčí zlepšili a jde vidět, že soutěž dostává úroveň.

Čtvrtfinále Znojmo – Salzburg

  • čtvrtek 25. 2. 18:00 ve Znojmě
  • neděle 28. 2. v Salzburgu
  • případně čtvrtek 3. 3. ve Znojmě

Play-off odehrajete se Salzburgem, jak jste s touto možností spokojen?
Je to pro nás příjemnější. Především kvůli cestování, protože do Innsbrucku jsme jednou jeli dokonce devět hodin. V soboty a neděle nikdy nevíte, co se na cestě stane. Celá dálnice byla ucpaná, protože všichni jeli lyžovat a my přijeli těsně před zápasem. Když bychm si pro změnu naplánovali, že pojedeme do Innsbrucku devět hodin dopředu a přijedeme za šest, tak tam musíme další tři hodiny nějak strávit. Šli bychom do kabiny, rozcvičíli se, ale už to zabere spoustu času. Den předem vyjet nemůžeme, protože finanční důvody nám to nedovolí.

S jakými ambicemi vstupujete do play-off?
To je loterie. Když jsme hráli proti Budapešti, podle mě mají kam sáhnout, měli spoustu nových hráčů, kteří proti nám prvních pár zápasů ani nehráli. To je obrovská výhoda. My už nemáme kde hráče brát, máme spoustu zraněných, někteří dokonce skončili. Všichni si přejeme, abychom uspěli v prvním kole. Až se dostaneme dál, může se stát cokoliv. Najednou se chytíte, hrajete dobře a každého dokážete přehrát.

Vaši hráči mají výborné statistiky, věnujete těmto tabulkám pozornost?
To ani ne. Tyto statistiky jsou jen osobní ohodnocení hráče, spíše zadostiučinění, že má přihrávky a dává góly. Je to dobře pro jednotlivého hokejistu, ale pro kolektiv jsou na konci důležité hlavně body. Když budou dva hráči dávat tři až čtyři body za zápas, ale my budeme poslední, je nám to k ničemu. Mám radost z kluků, kteří jsou v bodování vysoko a vylepšují si osobní statistiky, ale pro tým potřebuju vyhrávat.

NEWSLETTER