Orli v Dornbirnu načnou poslední čtvrtinu základní části

Naši soupeři
PO 21. 12. 2015
Základní část EBEL vrcholí. Orli se po ubojovaném vítězstvím v Lublani pokusí v úterý porazit rakouský Dornbirn. V případě výhry jej dokonce mohou v tabulce přeskočit. Úvodní buly je na programu v 19:15.
» Hvězda soupeře
Christoper D´Alvise patří k základním stavebním kamenům týmu.

Buldoci začali soutěž výborně, avšak po několika kolech se jim přestalo dařit. Listopadová reprezentační přestávka ovšem vlila Rakušanům energii do žil, od té doby Dornbirn opět potvrzuje své kvality. Celek z Vorarlberska letos zkrátka dokáže pořádně zatopit pod kotlem kdejakému favoritovi a právem mu náleží třetí příčka v tabulce.

Dornbirn v letní pauze posiloval a na síle mužstva to jde znát. Nejzápadnějšímu týmu EBEL se povedlo podepsat francouzského gólmana Floriana Hardyho, který se téměř okamžitě zařadil mezi opory. Spolehnutí je tradičně na obávaného ostrostřelce Christophera D´Alvise. V aktuálním ročníku zaznamenal už čtrnáct branek. Jako dobrý obchod se zatím jeví i získání útočníka Kyla Greentreeho, jenž si v dosavadních duelech připsal sedmadvacet bodů.

"Znojmo má velice silný a rychlý tým, musíme podat bezchybný výkon. Bude to velice důležité utkání. V tabulce jsou těsně za námi, každý bod teď může být rozhodující," prozradil útočník Matt Siddall.

Orlům se po několika prohrách znovu podařilo vrátit na vítěznou vlnu, a to hlavně díky lepší koncovce. V posledních pěti partiích totiž svěřenci trenéra Režnara nastříleli hned dvacet branek. Právě úterní soupeř Znojma musel nedávno lovit ze své sítě tři puky, Graz odjížděl dokonce s dvojnásobnou nadílkou. V současnosti se skvělou formou prezentuje ofenzivní obránce Lubomír Štach. Dobré období zažívá i Tomáš Fučík, jenž odchytal oba poslední duely a výrazně tak přispěl k třízápasové sérii výher.

Jihomoravané mají před vzájemným duelem možnost upevnit pozici v elitní šestce, v případě vítězství za tři body mohou dokonce úterního soupeře v tabulce přeskočit a přiblížit se druhému Salzburgu.

Bilance vzájemných mistrovských zápasů z pohledu Orlů

zápasy celkem V P VP PP VB:IB
16 12 3 1 0 73:38

Porovnání soupeřů

Orli Znojmo Dornbirner EC
pozice v tabulce 4. 3.
body 58 61
aktuální forma Lublaň – Znojmo 3:4
Znojmo – Graz 6:0
Bolzano - Znojmo 4:5
Dornbirn - Bolzano 5:2
Klagenfurt - Dornbirn 3:4
Graz – Dornbirn 1:0
nejproduktivnější hráč Colton Yellow Horn, 39 bodů (17 + 22) Christoper D´Alvise, 29 bodů (14 + 15)
nejproduktivnější obránce Lubomír Štach, 24 bodů (9 + 15) Andrew MacKenzie, 14 body (2 + 12)
brankář Patrik Nechvátal (91,70 %) Florian Hardy (93,10%)
využití přesilovek 20,70 % 16,40 %
úspěšnost oslabení 84,20 % 83,50 %

Rozhodčí zápasu

Hlavní rozhodčí: #21 Miroslav Stolc, #4 Viktor Trilar
Čároví rozhodčí: #72 Damir Rakovic, Daniel Sparer

Sestavy z posledních zápasů

Fučík – Roupec, Biro, Stehlík, Štach, Šulák, Bača, Bořuta, Šenkeřík – Tomas, Trivino, Rehuš – Podešva, Pucher, Lattner – Šedivý, Bartoš, Yellow Horn – Číp, Beroun, Novák.
Hardy – D´Aversa, Magnan, MacKenzie, Caruso, Jeitziner, Lembacher – Grabher-Meier, Arniel, D´Alvise – Siddall, Zagrapan, Greentree – Livingston, Häußle, Petrik – Putnik, Achermann, Macierzynski.
NEWSLETTER