Útok Znojma posiluje Kanaďan Corey Trivino

Aktuální zprávy
PÁ 11. 12. 2015
Útočné řady Orlů posílí kanadská krev. Do Znojma totiž míří pětadvacetiletý centr Corey Trivino, který letošní sezónu začal ve Vladivostoku v ruské KHL. Díky intenzivní práci vedení klubu by měl nastoupit již ve večerním duelu s Dornbirnem.
Vstupenky na MS IIHF 2024 v Česku

Po konci ruského angažmá strávil Trivino poslední dny v Česku na zkoušce v Olomouci, nakonec se však rozhodl upřednostnit mezinárodní EBEL a míří do Znojma. "Byli jsme s Coreym v kontaktu delší dobu, máme na něj reference z Ruska i Německa, kde si zahrál. Jsme rádi, že se rozhodl pro Znojmo," konstatuje sportovní manažer Orlů Rostislav Dočekal.

Trivino pochází z Toronta, kde hokejově vyrostl a v roce 2008 s kanadskou reprezentací do osmnácti let získal titul mistra světa. Poté nastoupil na Bostonskou univerzitu a s jejím týmem vyhrál prestižní univerzitní ligu. Z 36. místa draftu si jej vybrali New York Islanders, Trivino však pokračoval na univerzitě.

Následně si zahrál nižší seniorské soutěže ECHL i AHL, kde působil v Portland Pirates. V létě letošního roku zamířil poprvé za oceán a za Admiral Vladivostok nastoupil k dvanácti utkáním KHL.

"Neustále hledáme způsoby, jak posílit náš tým, ale hráčský trh je omezený. Chtěli jsme centra, Corey má kvalitní bruslení, je technicky zdatný, navíc umí alternovat i jako křídlo," dodává Dočekal.

Trivino už dorazil do Znojma a měl by být po vyřízení všech náležitostí připraven naskočit do večerního utkání proti Dornbirnu.

» Kompletní profil Coreyho Trivina

NEWSLETTER