TOP 6? Uděláme pro to maximum, burcuje gólman Patrik Nechvátal

Rozhovory
PO 7. 12. 2015
Strážce znojemské klece hodnotí v rozhovoru nejen zápas v Salzburgu, ale také současnou formu Orlů, kteří třikrát po sobě nedokázali bodovat.
Vstupenky na Betano Hockey Games 2024

Orli v Salzburgu předvedli bojovný výkon až do samého závěru utkání. Navzdory tomu, že vedli o dvě branky, z ledu nakonec odjížděli šťastnější domácí hokejisté. „Utekly nám tři body. Myslím si, že jsme na ně jednoznačně měli. Bohužel jsem momentálně v situaci, kdy nedokážu tým v rozhodující chvíli podržet,“ vzal vinu na sebe znojemský brankář Patrik Nechvátal.

Patriku Nechvátalovi patří 6. místo v tabulce úspěšnosti brankářů EBEL

Ačkoli Znojmo prohrávalo 0:1, dokázalo ve druhé třetině nasázet svému soupeři tři rychlé branky a dostat se do vedení. Red Bull to však na kolena nepoložilo, naopak se začal znovu pouštět do útočení, z čehož pramenily po využité početní výhodě v krátkém časovém sledu další dva góly a stav utkání byl rázem opět příznivější pro domácí fanoušky. „Většina těch gólů byli takoví „pašeráci“ pod rukou, považuji to za laciné branky. To, že se to takhle rychle nabalí na sebe, se může stát každému týmu. Jakmile padnou dvě rychlé branky, tak se tým většinou zvedne a ten druhý se položí,“ pokračuje Patrik Nechvátal.

Jediný český účastník EBEL vstoupil do sezóny parádně. Patnáct kol vládl tabulce, potom ale přišel propad na současné páté místo. „Sezóna je dlouhá, může se stát ještě cokoliv. Salzburgu se stalo to stejné, akorát naopak. Začátek měl katastrofální, potom se zvedl. Reprezentační přestávka nám trochu pomohla, ale teď to zase není ono. Nebudu svalovat vinu na ostatní, ve chvílích, kdy to mužstvo potřebuje, tak to nepodržím. Naším cílem každopádně je dostat se do TOP 6 a uděláme pro to maximum. Ode mě až po kustody do toho půjdeme všichni naplno. Musíme sami vědět, že jsme pro to udělali maximum,“ dodává na závěr znojemská jednička.

NEWSLETTER