Klagenfurt míří s novým trenérem do Znojma

Naši soupeři
ČT 3. 12. 2015
Nejsou to ani dva týdny, co Orli udělili v Korutanech domácím slušnou lekci. Vysokou porážku 1:6 budou chtít Rakušané pod vedením nového trenéra v pátek oplatit a získat všechny tři body! Utkání začíná v 18:30 a vysílá jej televizní stanice SPORT 5.
» Hvězda soupeře
Jamie Lundmark byl v posledním utkání proti Znojmu nejnebezpečnějším hráčem na ledě

Po výsledkově mizerném listopadu se v tradičně ambiciózním Klagenfurtu rozhodli udělat výměnu trenérů. Místo na lavičce obsadil po kanadském kouči Dougu Masonovi teprve 35-letý Rakušan Alexander Mellitzer, který taktéž působí jako asistent trenéra u rakouské reprezentace do 20 let. Mellitzer dokázal coby hráč získat s Klagenfurtem dvakrát ligový titul.

Navzdory absenci svého kapitána Thomase Pöcka, jenž obdržel od disciplinární komise zákaz startu ve dvou utkáních, jedou Rakušané na jižní Moravu s cílem ukořistit tři body. "Chceme odehrát utkání s hrdostí a pokusit se hrát agresivně. Sestavu příliš nezměním, jen v herním systému budou malé úpravy," říká Mellitzer, který v loňské sezóně odkoučoval na lavičce Klagenfurtu tři zápasy po odvolání Martina Stloukala.

Orli v neděli museli přiznat porážku maďarskému Fehérváru, v pátek však budou chtít navázat na předchozí vysokou výhru v Korutanech a ze čtvrtého vzájemného zápasu v letošní sezóně chtějí odejít jako vítězové. "Klagenfurt je velmi ofenzívní tým s vynikajícím kádrem, tři body však musí zůstat doma," prozradil Martin Podešva.

Utkání živě odvysílá sportovní televizní stanice SPORT 5. Pokud nemůžete být přímo na stadionu, lze jej sledovat i prostřednictvím placeného streamu v produkci Playo.tv zde.

Bilance vzájemných mistrovských zápasů z pohledu Orlů

zápasy celkem V P VP PP VB:IB
24 6 9 2 7 72:78

Porovnání soupeřů

Orli Znojmo EC Klagenfurter AC
pozice v tabulce 4. 5.
body 47 43
aktuální forma Fehérvár - Znojmo 3:1
Znojmo - Villach 4:2
Klagenfurt - Znojmo 1:6
Klagenfurt - Salzburg 4:7
Lublaň - Klagenfurt 0:1
Klagenfurt - Znojmo 1:6
nejproduktivnější hráč Colton Yellow Horn, 35 bodů (16 + 19) Manuel Geier, 25 bodů (11 + 14)
nejproduktivnější obránce Lubomír Štach, 16 bodů (7 + 9) Thomas Pöck, 18 bodů (6 + 12)
brankář Patrik Nechvátal (92,20 %) Bernd Brückler (89,00 %)
využití přesilovek 21,60 % 16,70 %
úspěšnost oslabení 84,20 % 83,00 %

Rozhodčí zápasu

Hlavní rozhodčí: #28 Daniel Gamper, #23 Stefan Siegel
Čároví rozhodčí: #62 Ulrich Pardatscher, #55 Daniel Soos

Sestavy z posledních zápasů

Nechvátal – Šenkeřík, Šulák, Roupec, Biro, Štach, Stehlík, Bača, Bořuta – Beroun, Lattner, Novák – Tomas, Pucher, Podešva – Šedivý, Bartoš, Yellow Horn – Špaček, Rehuš, Csamango.
Tuokkola – Kapstad, Schumnig, T. Pöck, DeSantis, Strong, Popovic, Kernberger – M. Geier, Koch, Setzinger – Ganahl, Harand, S. Geier – Lundmark, Nordqvist, Jacques – Ban, M. Pöck, Walker.
NEWSLETTER