Znojmo vyzve v honbě za body houževnatý Innsbruck

Naši soupeři
ČT 19. 11. 2015
I když se Žraloci z Innsbrucku nachází v tabulce EBEL až na desátém místě, mají jim Orli co vracet. V posledním vzájemném duelu na západě Rakouska podlehli 1:3, nyní budou chtít doma potvrdit úterní vítězství. Úvodní buly duelu bude vhozeno v 18:30.
» Hvězda soupeře
Nejproduktivnější hráč Innsbrucku John Lammers si vyzkoušel hokej i v Česku, nastupoval v Plzni.

Innsbruck se v letošní sezóně prezentuje jako nepříjemný a houževnatý tým s kvalitním brankářem. Drtivá většina jejich utkání je vyrovnaná, většinou nepadá mnoho gólů – ostatně 44 vstřelených branek řadí celek ze západu Rakouska na předposlední místo z celé ligy. Také proto Žraloci přivedli posilu, amerického útočníka Huntera Bishopa, který už má s EBEL zkušenosti, poté co loni působil v Lublani. "Na zápas ve Znojmě se moc těším. Je to už nějakou dobu, co jsem hrál soutěžní utkání, a nemůžu se dočkat," prohlásil.

Švédský kouč Christer Olsson kromě brankáře Andyho Chioda spoléhá na útočnou sílu v prvních dvou formacích. Především ta první Lammers, Hahn, Ulmer táhne tým a patří k nejkvalitnějším útokům v lize. Přesto se v poslední době Innsbrucku venku nedaří, od začátku října prohráli osmkrát za sebou, navíc ve dvou předchozích zápasech ve Znojmě nedali ani gól.

Zato doma si na znojemský tým vyšlápli, díky dvěma trefám ze závěru zápasu před třemi týdny zvítězili 3:1, a tak se Orli budou mít na pozoru. Hřát je může především skvělý výkon a výsledek z úterního zápasu proti Salzburgu. "Řekli jsme si některé věci v kabině a zabralo to. Zápas jsme zvládli velmi slušně a doufám, že to vydrží," řekl trenér Jiří Režnar. Tomu budou nadále chybět zranění Jan Šeda a Ondřej Fiala, jinak by tým měl být kompletní.

Pokud nemůžete být přímo na stadionu, lze utkání tradičně sledovat i prostřednictvím streamu v produkci mediálního partnera klubu Playo.tv zde.

Bilance vzájemných mistrovských zápasů z pohledu Orlů

zápasy celkem V P VP PP VB:IB
16 9 5 1 1 52:37

Porovnání soupeřů

Orli Znojmo HC TWK Innsbruck
pozice v tabulce 3. 10.
body 38 26
aktuální forma Znojmo – Salzburg 4:1
Linz – Znojmo 5:4
Lublaň – Znojmo 3:5
Innsbruck – Linz 1:3
Bolzano – Innsbruck 3:2
Innsbruck – Klagenfurt 6:5
nejproduktivnější hráč Colton Yellow Horn, 30 bodů (14 + 16) John Lammers, 20 bodů (7 + 13)
nejproduktivnější obránce Lubomír Štach, 13 bodů (7 + 6) Nicholas Ross, 11 bodů (4 + 7)
brankář Patrik Nechvátal (92,40 %) Andy Chiodo (91,50 %)
využití přesilovek 20,00 % 15,90 %
úspěšnost oslabení 85,20 % 86,50 %

Rozhodčí zápasu

Hlavní rozhodčí: #3 Ladislav Smetana, #-- René Jensen
Čároví rozhodčí: #91 Attila Nagy, #-- Jonas Reimer

Sestavy z posledních zápasů

Nechvátal – Štach, Bořuta, Šulák, Biro, Stehlík, Šenkeřík, Nemčík, Bača – Beroun, Lattner, Novák – Tomas, Pucher, Podešva – Šedivý, Bartoš, Yellow Horn – Csamango, Rehuš, Číp.
Chiodo – Ross, Saringer, Ebner, Schaus, Liffiton, van Ballegooie, Frischmann – Lammers, Hahn, Ulmer – Schuller, Valdix, Hörtnagl – Schennach, Spurgeon, Mössmer – Hanschitz, Steinacher, Schramm.
NEWSLETTER