Kanadský střelec s indiánskou krví! Znojmo posiluje Colton Yellow Horn

Aktuální zprávy
ČT 11. 6. 2015
Orli Znojmo hlásí zajímavou posilu do útočných řad. Na jih Moravy přichází kanadský útočník s indiánskými kořeny Colton Yellow Horn. Osmadvacetiletý střelec už má s EBEL zkušenosti, před dvěma roky působil ve Fehérváru. K týmu se připojí 25. července.

Yellow Horn (v překladu "Žlutý roh") pochází z kanadské provincie Alberta a patří k příslušníkům tzv. prvních národů, původních obyvatel Kanady, kteří v severní Americe žili před příchodem Evropanů. Hokejově na sebe výrazně upozornil už v juniorském věku. S kanadskou reprezentací do osmnácti let dokonce získal v roce 2005 na mistrovství světa v Česku stříbrnou medaili. V prestižní mládežnické Western Hockey League se v sezóně 2007/08 stal v dresu Tri-City Americans nejlepším střelcem ligy.

Colton Yellow Horn

  • vicemistr světa do 18 let z roku 2005
  • nejlepší střelec WHL 2007/08
  • vybrán do all-star týmu WHL 2007/08
  • v posledních dvou sezónách zaznamenal více jak bod na zápas

Následně jeho hokejové kroky vedly do Evropy, odehrál 11 zápasů v Salzburgu, poté však jeho kariéru přibrzdilo zranění. Vrátil se do zámoří, kde se znovu dostával do formy v nižších soutěžích, až si jej v létě 2013 vyhlédl Fehérvár. V jeho dresu nasbíral ve 43 utkáních EBEL stejný počet bodů a s 20 góly ovládl týmovou tabulku střelců. V Maďarsku nezůstal, vydal se na zkušenou do Japonska a v neustále rostoucí Asijské lize nasbíral v týmu Nippon Paper Cranes 59 bodů za 21 branek a 38 asistencí. Nyní se vrací do mezinárodní EBEL.

„Colton patřil mezi nejnadějnější kanadské juniory. Jeho kariéru sice přibrzdilo těžké zranění, on se ale dokázal dostat zpět do formy. Jeho výkony v posledních dvou sezónách, kdy sbíral více jak bod na zápas, dokazují, že se jedná o kvalitního hráče do koncovky. Jeho výhodou také je, že dokáže hrát na jakémkoliv útočném postu," hodnotí novou posilu sportovní manažer Rostislav Dočekal. „Ve Znojmě podepsal smlouvu na jeden rok. Pro tuto chvíli je tak kádr útočníků uzavřen," dodává.

Colton Yellow Horn a jeho parádní nájezd:

NEWSLETTER