Orli chtějí znovu bodovat, proti stojí Fehérvár

Naši soupeři
SO 20. 12. 2014
Znojemští hokejisté prozatím v adventním čase bodově strádají. Na domácím ledě dvakrát za sebou prohráli po samostatných nájezdech a je nad slunce jasné, že touží opět vítězit. Maďarští Čerti tak mohou očekávat na jihomoravském ledě v neděli od 17:30 spalující pekelný žár.
» Hvězda soupeře
Americký bourák Jeff LoVecchio si ve své premiéře v EBEL vede fantasticky. Je druhý nejproduktivnějším hráčem Fehérváru a čtvrtým v celkovém bodování ligy.

Fehérvár se oproti svému českému soupeři nachází v herní pohodě. Navíc také strmě stoupá tabulkou a momentálně mu patří již třetí příčka. V posledním měsíci roku 2014 odehráli Maďaři pět utkání a nebodovali pouze v jednom případě. Navíc tři poslední duely zvládli na jedničku a připsali si po nich plných šest bodů.

Tomuto faktu výrazně napomáhá i nasazení švédského gólmana Christiana Engstranda, jenž odchytal právě tyto tři zápasy a Čerti s jeho podporou v brankovišti ještě neprohráli. Také ve čtvrteční předehrávce se Engstrand postavil čelem nevyzpytatelnému Villachu a inkasoval pouze v jednom případě.

Nicméně trenér Rob Pallin má před Znojmem respekt. Letošní dva duely vyhráli Orli vždy těsně o jednu branku. Může tedy rozhodovat každá chyba. Navíc Jihomoravané se stále pyšní nejlepšími přesilovkami. „První dvě bitvy s Čechy jsme prohráli. Mají velmi talentovaný a dobře bruslařsky vybavený tým. Naší výhodou by mohla být rychlost a hra do těla. Vůbec by mě nepřekvapilo, kdyby utkání opět skončilo rozdílem jednoho gólu,“ nechal se slyšet kouč Fehérváru.

Znojemští sice jsou nejproduktivnějším mužstvem v početních výhodách a i v pátek proti Salzburgu jednu proměnili, na domácím ledě však opět zůstal ležet jen jediný bod. Orli neudrželi před televizními kamerami dvoubrankové vedení a v sedmé sérii samostatných nájezdů rozhodl Duncan o vítězství rakouského lídra tabulky.

Dobrou zprávou pro Znojmo je, že se do hry po delší absenci vrátil bek Martin Bača. Již trénuje také další zadák Aleš Sova. Jen na střídačce podporoval svůj tým Jan Lattner (kotník), nadále chybí další útočník Pavel Rosa a nově také Jindřich Abdul (rameno). Tři zápasy si nezahraje kapitán Jiří Beroun, jenž byl potrestán za zákrok z druhé třetiny v pátečním klání se Salzburgem.

Bilance vzájemných mistrovských zápasů z pohledu Orlů

zápasy celkem V P VP PP VB:IB
16 7 6 3 0 51:48

Porovnání soupeřů

Orli Znojmo Fehérvár AV19
pozice v tabulce 5. 3.
body 32 35
aktuální forma Znojmo – Salzburg 3:4sn
Innsbruck - Znojmo 2:0
Dornbirn - Znojmo 5:1
Fehérvár – Villach 4:1
Lublaň - Fehérvár 2:4
Fehérvár - Bolzano 4:3
nejproduktivnější hráč Peter Pucher, 30 bodů (11 + 19) Andrew Sarauer, 33 bodů (10 + 23)
nejproduktivnější obránce Lubomír Štach, 19 bodů (5 + 14) Michael Boivin, 23 bodů (9 + 14)
brankáři Chris Holt (88,71 %) Christian Engstrand (92,94 %)
využití přesilovek 28,57 % 25,44 %
úspěšnost oslabení 75,83 % 73,50 %

Rozhodčí zápasu

Hlavní rozhodčí: #11 Peter Gebei, #29 Trpimir Piragić
Čároví rozhodčí: #64 Thomas Loicht, #91 Attila Nagy

Sestavy z posledních zápasů

Holt – Bořuta, Klimíček, Pavlikovský, Nemčík, Grof, Štach, Jass, Bača – Beroun, Šeda, Novák – Podešva, Pucher, Havlík – Tomas, Bartoš, Rehuš – Špaček, Fiala, Číp
Engstrand – Boivin, Ejdepalm, Szirányi, Wehrs, Hetényi, Orbán, Reiter, Tokaji – Banham, Sarauer, LoVecchio – Marino, Bartalis, Kovács - Koger, Sikorcin, Benk – Magosi, Nemes, Németh.
NEWSLETTER