Proti Lublani o druhé místo v tabulce

Naši soupeři
SO 6. 12. 2014
Orli jsou zpět na vítězné vlně. Páteční úspěch v Klagenfurtu posunul svěřence kouče Jiřího Režnara na třetí místo tabulky a může být ještě veseleji. Případná výhra nad poslední Lublaní v neděli od 17:30 může Znojmo vynést dokonce na druhou příčku.
Vstupenky na Betano Hockey Games 2024
» Hvězda soupeře
Andy Chiodo, bývalá jednička Klagenfurtu, drží v mnoha zápasech šance Olimpije nad vodou

Znamenalo by to vyrovnání dosud nejlepšího umístění Orlů v EBEL, kterého dosáhli na podzim 2012. Tehdy ale bylo odehráno jen šest kol. Nyní jich mají týmy za sebou už čtyřiadvacet a znojemský tým v poslední době sbírá body s jistotou. S 97 vstřelenými góly na kontě je navíc v ofenzivě nejlepší v lize. První polovina tabulky je ale nesmírně vyrovnaná - od šestého Fehérváru dělí třetí Orly pouhý bod!

Přesto se český tým může dívat směle nahoru, v neděli totiž na domácím ledě přivítá poslední Lublaň. Znojmo bude papírovým favoritem, musí se ale mít na pozoru. Slovinský tým se v poslední době zvedl, začal sbírat body a připsal si skalpy Klagenfurtu, Villachu nebo Vídně. V posledním vzájemném duelu sice Orli doma zvítězili jasně 6:1, dlouho se ale trápili s pozornou obranou soupeře.

Té vévodí brankářská jednička Andy Chiodo, jenž si navzdory těžké pozici v posledním celku ligy drží úctyhodnou úspěšnost zákroků kolem 92 procent. Mezi další hvězdy Olimpije patří americký střelec Hunter Bishop a kanadský rychlík Tom Zanoski, na kterého mají Orli špatné vzpomínky ještě z doby, kdy působil v Medveščaku Záhřeb.

"Žádný zápas v této lize není jednoduchý," upozorňuje obránce Richard Pavlikovský. "Lublaň v poslední době ukazuje, že venku dokáže být nebezpečná, a my musíme podat zodpovědný týmový výkon po celých šedesát minut," dodává. Orli by měli nastoupit ve stejné sestavě jako v pátek, domácí premiéra tak pravděpodobně čeká na brankáře Chrise Holta.

Bilance vzájemných mistrovských zápasů z pohledu Orlů

zápasy celkem V P VP PP VB:IB
16 9 4 0 3 53:36

Porovnání soupeřů

Orli Znojmo HDD Olimpija Ljubljana
pozice v tabulce 3. 12.
body 30 15
aktuální forma Klagenfurt - Znojmo 1:4
Znojmo - Linz 5:2
Villach - Znojmo 4:1
Bolzano - Lublaň 6:2
Villach - Lublaň 3:6
Lublaň - Klagenfurt 3:2p
nejproduktivnější hráč Peter Pucher, 30 bodů (11 + 19) Hunter Bishop, 18 bodů (11 + 7)
nejproduktivnější obránce Lubomír Štach, 19 bodů (5 + 14) Kyle Medvec, 7 bodů (2 + 5)
brankáři Chris Holt (95,45 %) Andy Chiodo (91,96 %)
využití přesilovek 31,45 % 10,42 %
úspěšnost oslabení 76,47 % 67,78 %

Rozhodčí zápasu

Hlavní rozhodčí: #11 Peter Gebei, #10 Florian Widmann
Čároví rozhodčí: #89 Michael Hofstätter, #51 Marton Nemeth

Sestavy z posledních zápasů

Holt – Jass, Štach, Pavlikovský, Nemčík, Bořuta, Klimíček – Tomas, Bartoš, Abdul – Podešva, Pucher, Havlík – Beroun, Šeda, Novák – Lattner, Rehuš, Číp – Fiala.
Chiodo – Medvec, Logar, Cvetek, Degon, Groznik, Čepon, Hebar, Šijan – Bishop, Pešut, Koblar – Zanoški, Mušič, Ropret – Uduč, Hočevar, Snoj – Pesjak, Kalan, Sotlar.
NEWSLETTER