Orli si brousí drápy na Žraloky z Innsbrucku

Naši soupeři
ČT 25. 9. 2014
Znojemští hokejisté odstartují v pátek sérii tří venkovních duelů v řadě na ledě rakouského Innsbrucku. Na svém kontě mají jediný dvoubodový zisk, pomůže jim změna prostředí k jeho navýšení? Utkání startuje v 19:15.

Innsbruck působí v EBEL již třetím rokem. Většího úspěchu se však zatím nedočkal, ani jednou nenakoukl do play-off. A ani letos nezahájil sezónu zrovna nejlépe, na svém kontě má jedinou výhru proti Klagenfurtu.

Co se týče letních změn v kádru, mezi Žraloky neuvidíme loňského nejproduktivnějšího útočníka týmu Dustina Donatiho, jenž zamířil do švédské hokejové ligy, konkrétně do klubu Vita Hästen. Na ledě se už neobjeví ani český obránce Marek Malík, který ukončil hokejovou kariéru. Naopak posilu pro Innsbruck představuje Dustin van Ballegooie. Tomu v minulé sezóně patřila příčka druhého nejproduktivnějšího obránce Grazu. Rakušané přes léto změnili i trenéra. Na lavičce nyní stojí Švéd Olsson Christer, jenž dovedl v sezóně 2012/2013 k mistrovskému titulu Klagenfurt.

Znojemský celek má za sebou čtyři zápasy. V tom minulém nastoupil proti Bolzanu a ani potřetí na domácí půdě na výhru nedosáhl. Na svém kontě tak má jediné vítězství.

"Kluci si volno nezasloužili. Po nedělním zápase jsme v pondělí dopoledne znovu trénovali," vyjádřil se trenér Jiří Režnar. Tým odjel na třídenní trip, během nějž odehraje dva mistrovské zápasy, již ve čtvrtek v poledne. "V Innsbrucku nemáme k dispozici led, tak si dáme jen krátký trénink na suchu. V pátek je na programu rozbruslení a večer zápas. V sobotu dopoledne si ještě chvíli zatrénujeme v Innsbrucku a po obědě se přesuneme do Bolzana."

Bilance vzájemných mistrovských zápasů z pohledu Orlů

zápasy celkem V P VP PP VB:IB
10 7 2 0 1 39:26

Porovnání soupeřů

Orli Znojmo HC TWK Innsbruck "Die Haie"
pozice v tabulce 7. 9.
body 2 2
aktuální forma Znojmo – Bolzano 2:3
Lublaň – Znojmo 2:5
Znojmo – Salzburg 1:3
Innsbruck – Vídeň 2:3
Villach – Innsbruck 5:1
Innsbruck – EC KAC 5:4
nejproduktivnější hráč Peter Pucher, 5 bodů (1 + 4) Matt Siaddall, 4 body (3 + 1)
nejproduktivnější obránce Lubomír Štach, 3 body (1 + 2) Nicholas Ross 3 body (0 + 3)
brankář Lukáš Cikánek (92,1 %) Adam Munro (88,5 %)
využití přesilovek 21,74 % 21,74 %
úspěšnost oslabení 81,82 % 52,63 %

Rozhodčí zápasu

Hlavní rozhodčí:Michael Graber, Viktor Trilar
Čároví rozhodčí: Alexander Dreier, Ulrich Pardatscher

Sestavy z posledních zápasů

Munro - Björk, Ross, Pedevilla, VanBallegooie, Stern, Pittl, Ebner - Huber, Olsson, Ulmer - Hörtnagl, Valdix, Siddall - Höller, Schennach, Mössmer - Hanschitz, Steinacher, Frischmann.
Cikánek – Grof, Klouček, Pavlikovský, Bača, Štach, Sova, Bořuta – Tomas, Fiala, Rosa – Rehuš, Pucher, Havlík – Beroun, Šeda, Lattner – Číp, Bartoš, Novák – Abdul.
NEWSLETTER