Tomáš Klouček: Tolik trestů v jednom utkání? To je extrém

Rozhovory
ÚT 16. 9. 2014
Obrovitý zadák Tomáš Klouček se ve znojemské kabině pohybuje teprve pár dní, díky jeho parametrům jej ale jen těžko přehlédnete. V utkání se Salzburgem, v němž rozhodčí rozdali více než dvacítku trestů, musel na lavici hanby čtyřikrát. „S tolika tresty se vyhrává těžko, musíme je omezit,“ ví Klouček.
Vstupenky na Betano Hockey Games 2024

Kde hledat příčiny prohry se Salzburgem?
Měli jsme dát nějaký gól. Kdybychom proměnili naše šance, tak by to bylo o něčem jiném. Zápas byl vyrovnaný, prostě šlo jen o to, dát gól. Když už se nám to podařilo a konečně jsme srovnali, soupeř nám hned odskočil. To nás srazilo, potom už bylo těžké se zápasem něco udělat. Zvlášť když jsme hráli v oslabení.

V utkání jste inkasoval hned čtyři menší tresty, stává se vám to často?
Ne, to ne. Tohle byl i pro mě extrém. Sice nemůžu říct, že bych byl málo vylučovaný, ale čtyřikrát...to už je hodně i na mě. Musím si na to příště dávat větší pozor. A nebyl jsem sám. Musíme to trochu omezit. Oslabení stojí hrozně moc sil.

Tomáš Klouček při rozhovoru

Byly to od vás všechno skutečně fauly, nebo spíše přísná vyloučení?
Ono je to těžké. Jednou rozhodčí pískne, jednou ne. V první třetině jsem měl úplně stejné zákroky jako ve druhé, jednou byly písknuté, potom ne. Není zrovna jednoduché se potom nějak srovnat.

Před sezónou se hodně mluvilo o tom, že se změnami parametrů hřiště budou více rozhodovat přesilovky, dnes to neplatilo. Co týmům chybělo?
Spíš si myslím, že je to teď o tom, aby si hráči na sebe ještě o trochu víc zvykli. Souvisí to i s rozšířením útočného pásma. Chce to na přesilovkách ještě více zapracovat, to asi vidí každý.

V dresu Orlů jste již absolvoval zápasy s Vídní a Salzburgem, který byl pro vás těžší?
Myslím, že oba ty tým jsou hodně vyrovnané. Ale my máme na to, abychom je oba porazili. Akorát chybí nám tam něco trošku... Snad příště už se víc najdeme. Ale oba tyto zápasy byly hratelné, představili jsme se dobře.

Ve Znojmě jste prozatím na měsíční zkoušce, jak jste se k tomuto angažmá dostal?
To je dlouhý příběh... Minulý rok jsem byl v Košicích, kde jsem začal i letošní přípravu, ale staly se věci, které se staly a jsem tady. Víc bych to raději nechtěl rozebírat.

Jak se vám prozatím na jihu Moravy líbí?
Zatím je vše fajn, cítím se tady dobře. V klubu to klape od vedení po super partu kluků v kabině. Byl bych rád, kdybychom se dohodli i na další spolupráci.

Máte zkušenosti z mnoha evropských lig i ze zámoří, jaké jsou první dojmy z EBEL?
Po dvou zápasech je ještě těžké říct něco konkrétnějšího. Ale první dojmy – je to kvalitní liga a uvidíme později, co všechno ještě ukáže. Styl hry do těla by mi měl sedět.

Zámoří už vás neláká?
To už je tak dávno, že jsem na to zapomněl. Pro mě už zřejmě uzavřená kapitola.

NEWSLETTER