Pucher finalistou Ceny Bóži Modrého

Dění v hokejovém světě
ČT 28. 3. 2002
Peter Pucher byl nominován mezi pět finalistů Ceny Bóži Modrého, o které rozhodují svým hlasováním extraligoví hokejisté, sdružení v Asociaci hráčů ledního hokeje. To, zda Peter Pucher cenu nakonec získá, se hokejová veřejnost dozví na Galavečeru českého hokeje po skončení sezóny.
Vstupenky na Betano Hockey Games 2024 Peter Pucher je prvním hráčem znojemských Orlů, kterému se dostalo cti být mezi finalisty této soutěže. Zároveň je také prvním cizincem, který se do závěrečné pětky dostal. Spolu s Pucherem získali nejvíce hlasů brankář Sparty Petr Bříza, útočník Pardubic Otakar Janecký, třinecký centr Richard Král a zlínský Petr Čajánek.

Cena Bóži Modrého je udělována od loňského roku. Hlasují o ní sami extraligoví hokejisté a vybírají mezi sebou největší osobnost Extraligy. V loňském premiérovém ročníku zítězil s převahou více než tří set hlasů Jiří Dopita před Robertem Reichlem, za nimi skončili Richard Král, Ota Janecký a Petr Sýkora. Peteru Pucherovi unikla v loňském roce finálové pětka velmi těsně, v celkovém pořadí se umístil na šestém místě. Jen o příčku níže byl Marek Uram, z dalších znojemských hráčů se ještě výrazněji prosadil Oldřich Svoboda, když mu hlasy jeho protihráčů přisoudili 17 místo.

Cena, za kterou stojí česká hráčská asociace, je obdobou severoamerické Lester B.Pearson Award, o které rozhodují členové hráčské asociace NHLPA. Je pojmenována po legendárním brankáři mistrů světa z let 1947 a 49, jednom z nejlepších brankářů světa své doby. Bohužel, jeho kariéru a později i život brutálně ukončil pobyt v komunistickém lágru po vykonstruovaném obvinění z vlastizrady.
NEWSLETTER