Velké zklamání

Aktuální zprávy
PÁ 22. 3. 2002
Velké zklamání bylo možno vyčíst z tváří znojemských hráčů po prohraném zápase. Smutek je o to větší, že postup byl tak blízko a o porážce rozhodl jediný gól po sedmi hodinách vyrovnaného boje. Štěstí stálo jednou na straně soupeře a nezbývá, než mu popřát do dalších bojů hodně štěstí.
Vstupenky na Betano Hockey Games 2024 "Prostě smůla," lakonicky odvětil na otázku k poslednímu zápasu Marek Vorel, "zápas byl naprosto vyrovnaný, domácí měli v prodloužení více štěstí." Na podrobné hledání příčin bude čas po celé léto, v první jarní večer ve Zlíně pracovaly spíše emoce. Přesto našel Marek Vorel věci, které porážce pomohly: "Škoda že jsme neubránili to prodloužení, rozhodl jeden moment, když Kokinovi upadla hokejka a nestihl se vrátit. Před prodloužením jsme věděli, že únava je obrovská na obou stranách a i trenéři nás nabádali, že bude určitě jednodušší se pustit do loterie v podobě nájezdů, než vstřelit branku v prodloužení. Co se dá dělat."

Orli se mohli rozhodujícímu sedmému zápasu vyhnout. Stačilo uspět v jednom ze dvou předchozích zápasů. Právě v situaci při vedení 3:1 na zápasy viděl rozhodující momenty celé série David Pazourek. "Ten zápas doma, ten jsme měli vyhrát a bylo by po problému. Bohužel jsme to nezvládli a i když jsme dnes do toho dali všechno, nevyšlo to. Dnes to byl z naší strany určitě nejlepší zápas, Zlín nám nemohl dát v pěti lidech branku, góly padaly pouze v oslabeních," řekl David Pazourek. Přesto, že Orli ubránili na přelomu druhé a třetí třetiny dvouminutové oslabení ve třech, zvítězit se jim nepodařilo. "Ubráněné přesilovky nám určitě zvedly sebevědomí, ale bohužel jsme je neubránili všechny. Dnes jsme udělali několik chyb a soupeř je potrestal, ale my jsme dokázali odpovědět. Nakonec rozhodlo až štěstí," dodal.

Také jeden z nejzkušenějších Orlů, útočník Miroslav Barus, viděl rozhodující moment série po vedení 3:1 na zápasy. "Stačilo to zabetonovat jako dneska a nebylo o čem mluvit. Bohužel jsme je chtěli převálcovat a tak zkušené družstvo jako je Zlín toho dokázalo využít. Dnes jsme opět obsadili střední pásmo, kde nás Zlín poslední dva zápasy přehrával. To jsme však měli udelat už dřív," litoval. Z vyjádření po posledních dvou prohraných zápasech šlo vycítit, že Orli do nich nastoupili přemotivovaní a možnost postupu jim svazovala ruce. Miroslav Barus ovšem nesouhlasí s tím, že by se na vyřazení podepsala psychika. "Bylo to vše o hokeji. Soupeř nám dal branky a my se nedokázali chytit. Dnes měly oba týmy rovné šance a taky sehráli vyrovnaný duel. Škoda, stejně jako jsme prohráli jsme mohli vyhrát," míní.

I přes smutek s vyřazení poděkovali ve Zlíne znojemští fanoušci hráčům za fantastické výkony a za spoustu nádherných zážitků. Orli dokázali, že se mohou bez problémů měřit ve vyrovnaných bojích s tradičními týmy a nechybělo málo a mohli se dostat mezi čtyři nejlepší týmy. To určitě nebylo náhodou. "Měli jsme z naší hry dobrý pocit, hlavně na počátku série se nám opravdu dařilo. Jak už jsme řekl, nemuselo to dojít až do sedmého zápasu, ale myslím, že ani dnes to nebylo nejhorší," doufal Miroslav Barus. "Každý takový zápas nám přidá spoustu zkušeností a všichni doufáme, že to příště bude ještě lepší," dodal.

Miroslav Barus ve Zlíně v loňské sezóně působil, mnoho hráčů zná osobně a určitě je schopen posoudit kvalitu jeho týmu. Ve Zlíně by se určitě rádi dostali až do finále, zatím pokaždé když v play off přešli přes první kolo si zahráli o zlato. Přesto nabádá Miroslav Barus k opatrnosti. "Budou hrát s Vítkovicemi a to bude velice vyrovnané. Čekám tvrdé, ale zajímavé souboje a pokud se Zlínu bude držet štěstí jako dneska, může přejít. Taky bude zaležet na tom, jak na tom budou oba týmy se silami."

Zatímco Zlín a Vítkovice si to rozdají o účast ve finále, pro hráče Orlů skončila 21.března sezóna 2001-2002. Jaký je čeká nejbližší program? Opět hovoří Miroslav Barus: "Abych pravdu řekl, tak nevím co bude. Nijak jsme o tom nepřemýšleli, chtěli jsme vyhrát a postoupit. Asi v úterý odevzdáme věci, pak bude nějaká dovolená a potom se začnem zase připravovat na novou sezónu. Dnes jsme sice prohráli, ale život jde dál."
NEWSLETTER