Nadstavba je tu! Orli letí do Linze

Naši soupeři
ČT 16. 1. 2014
Páté místo po základní části zajistilo znojemským hokejistům účast v „TOP 6“ nadstavbové skupině EBEL. Prvním soupeřem Orlů v boji o co nejlepší umístění do vyřazovacích bojů je Linz, který v letošním ročníku již třikrát poklekl před jihomoravskými nájezdníky. Kdo bude muset kapitulovat tentokrát? Duel startuje v pátek v 19:15.
» Hvězda soupeře
Michael Ouzas ukončil základní část jako statisticky nejúspěšnější gólman ligy.

Černá křídla mohou být se svým představením v základní části spokojena. Druhá příčka a tři bonusové body jsou slibným startem do nadstavby. Linz se prezentuje jednou z nejlepších ofenzív v soutěži, navíc je na domácím kluzišti prakticky k neporažení – z dvaadvaceti zápasů vyhrál hned ve dvaceti případech. „Čeká nás deset těžkých utkání s nejlepšími pěti týmy, každý z těchto soupeřů je silný,“ přemítá před úvodním hvizdem nadstavbových bitev kouč Rob Daum.

„Bude to složitý boj. Znojmo ukazuje, že má dobrý kádr, navíc s ním máme zápornou bilanci. Ale pokud dokážeme diktovat tempo, získat kontrolu nad pukem a podpoří nás dobrým výkonem gólman, tak máme slibnou šanci na vítězství,“ řekl hlavní trenér. V bráně Linze se podle očekávání objeví Michael Ouzas, svůj debut by si měl odbýt Tom Zanoski, který v předchozích letech oblékal dres Záhřebu a Klagenfurtu.

Znojmo ukončilo základní část na 5. místě s šestibodovým mankem na lídra z Vídně. Setrvání v „horní šestce“ si Orli pojistili s předstihem a několik posledních utkání mohli odehrát v relativním klidu. Trenérské duo Režnar-Navrátil tak mohlo vyzkoušet trojici juniorů Marka Špačka, Lukáše Nováčka a Michaela Theimera. A právě útočník Špaček zaujal natolik, že se bude i nadále objevovat v dresu A-týmu.

„Zápasy v nadstavbě bereme jako ideální přípravu na play-off. Naším cílem je umístění do 4. místa a domácí výhoda ve vyřazovacích bojích,“ nastínil znojemské představy Milan Navrátil. V Linzi se Orli představí i se zkušenými hráči Zdeňkem Blatným a Richardem Pavlikovským, kteří vynechali předchozí zápasy. Také kapitán Jiří Beroun je již připraven k návratu na střídačku.

Bilance vzájemných mistrovských zápasů z pohledu Orlů

zápasy celkem V P VP PP VB:IB
12 7 3 2 0 48:34

Porovnání soupeřů

Orli Znojmo EHC Liwest Black Wings Linz
pozice v tabulce (nadstavba) 5. 2.
body (nadstavba) 0 3
aktuální forma Graz – Znojmo 2:3
Znojmo – Vídeň 0:3
Villach – Znojmo 1:3
Fehérvár – Linz 1:4
Linz – Bolzano 4:1
Linz – Salzburg 3:1
nejproduktivnější hráč Adam Havlík, 47 bodů (15 + 32) Jason Ulmer, 52 bodů (16 + 36)
nejproduktivnější obránce Richard Pavlikovský, 23 bodů (6 + 17) Curtis Murphy, 37 bodů (10 + 27)
brankář Sasu Hovi (91,5%) Michael Ouzas (92,4%)
využití přesilovek 20,41 % 18,62 %
úspěšnost oslabení 82,99 % 82,17 %

Rozhodčí zápasu

Hlavní rozhodčí: #9 Shane Warschaw, Mike Hicks
Čároví rozhodčí:#71 David Nothegger, Lucas Plattner

Sestavy z posledních zápasů

Landsman – Müller, Pojkar, Štach, Thomas, Bořuta, Magovac – Beroun, Šeda, Lattner – Podešva, Pucher, Havlík – Procházka, Fiala, Novák – Špaček, Bartoš, Beránek.
Ouzas – Murphy, Lukas R., Hedlund, Mayr, Dorion, Mitterdorfer, Fechtig, Müller – Baumgartner, Moran, Ulmer – Kozek, Hisey, Leahy – Iberer, Oberkofler, Spannring – Macierzynnski, Lukas P., Franz.
NEWSLETTER