Soutěž je kvalitní, jsme rádi, že ji můžeme hrát, říká o působení v EBJL Michal Kruckovyč

Dorostenecký hokej
NE 29. 12. 2013
Přesně dvě třetiny zápasů základní části mají za sebou starší dorostenci Orlů. Po počátečních rozpacích se týmu začíná více dařit, což potvrzuje i sobotní výhra 8:0 nad maďarským Miskolci. Znojemský odchovanec Michal Kruckovyč se v rozhovoru vrací k vysoké výhře i dosavadní cestě vodami EBJL.
Vstupenky na Betano Hockey Games 2024

Jak byste zhodnotil vaše suverénní vítězství?
Maďaři byli všude o krok pozadu. Bylo vidět, že jsou o třídu horší, a když už se dostali do nějakých šancí, tak nás v brance podržel Kuba Dočekal. I když nás do utkání nastoupilo jen dvanáct a gólman, protože někteří hráči odjeli s mladším dorostem k utkání do Benátek, kde potřebovali nutně bodovat, tak jsme to dnes zvládli. Miskolci je v tabulce hned za námi. Pro nás to byl také důležitý zápas, chtěli jsme soupeři odskočit. Dá se říct, že jsme hráli o šest bodů. Podařilo se, takže z naší strany je maximální spokojenost.

Vy jste dnes vstřelil první a zároveň vítězný gól, z jaké situace padl?
Ve středním pásmu jsem se dostal k puku, projel jsem do útoku kolem dvou hráčů, natlačil jsem se před bránu a bekhendem jsem puk protlačil do brány.

Zmínil jste počet hráčů, dnes jste hráli jen na čtyři beky...
S počtem hráčů do obrany máme stále problémy, to nás provází celou sezonou. Někteří kluci se museli předělávat z útočníků na beky.

Vy jste kovaný obránce?
Útok jsem naposledy hrál někdy v přípravce, ale potom mě dali do obrany a to už mi zůstalo. Zvykl jsem si, takže v pohodě. Většinu kluků to vždycky táhne do útoku, ale někdo v obraně být musí.

Michal Kruckovyč zatížil svatyně soupeřů sedmi brankami, u dalších deseti asistoval

Jak jste se dostal k hokeji?
Pár mých kamarádů hokej hrálo, tak jsem se na ně přišel s tátou podívat. Ten mě vlastně k hokeji přivedl a hodně mě podporuje. Stejně jako celá rodina.

Rodiče tvoří majoritní část publika při vašich zápasech, vnímáte je?
Samozřejmě je vnímáme, hlavně jejich hlasité připomínky k výkonu rozhodčích. Ti zápasy podobně jako třeba u A-týmu hodně často nezvládají. Ale nejen tady, na hřištích soupeřů je to podobné. Často tam hrajeme i proti rozhodčím, ale s tím se musí počítat.

Jak bojujete s nepřízní rozhodčích?
Jediná obrana proti tomu je nemyslet na to. Hrát svoji hru, nesledovat až tak moc okolí. Někdy je to těžké.

Nedávný zápas ve Villachu dokonce skončil kontumací ve váš neprospěch, co se stalo?
Náš kapitán Jirka Lander dostal sekeru do zad, po které zůstal ležet v rohu. Rozhodčí nechal hru plynout dál a z následného protiútoku jsme dostali gól. Trenér se už předtím dožadoval přerušení hry, ale rozhodčí nereagoval. Utkání jsme ani nedohráli. Po týdnu jsme se dozvěděli, že trenér má distanc na pět zápasů, navíc jsme kontumačně prohráli.

Máte za sebou větší část sezony, jak byste zhodnotil účinkování týmu?
Ze začátku jsme se s tím nemohli srovnat, soutěž je kvalitnější než česká první liga. Postupem času už jsme se snad dokázali nějak přizpůsobit. Daří se nám i vyhrávat, ale trpíme na to, že nemáme dostatečně široký kádr. To je náš hlavní problém.

Je liga fyzicky náročnější než ta česká?
Soutěž je rozhodně tvrdší a o něco rychlejší než první česká liga. S extraligou nemám zkušenosti, takže tam nemůžu srovnávat.

Co vás napadne jako první věc, když se řekne název této ligy?
Určitě to bude cestování, to je hodně náročné. Většinou cestu prospíme nebo proběhnou nějaké filmy, ale je to něco, na co se těžko zvyká. Teď o víkendu jedeme na dvojzápas do Maďarska, to bude taky strašné.

Jaká je atmosféra a zázemí na stadionech soupeřů?
Stadiony jsou vesměs pěkné, kabiny a celkově zázemí je také super. Výjimkou je snad jen Maďarsko, zejména pak Budapešť. Lidí chodí podobně jako tady ve Znojmě, v tom nejsou žádné velké rozdíly.

Máte už teď oblíbené a neoblíbené soupeře?
Hodně těžko se nám hraje proti Budapešti, to je opravdu výborný celek. A naopak nám docela sedí LA Stars. Ti mají v lize dva své zástupce, jeden je mezi prvními, druhý poslední. Mají v sestavě hodně Rusů a je to takový jiný hokej.

Šestnáctiletý zadák při svém debutu v juniorce skóroval

Vy jste jeden z mála hráčů dorostu, který se letos podíval i do juniorky...
Ano, do juniorského zápasu jsem už naskočil. Je to už samozřejmě něco trochu jiného, zahrál jsem si v lajně s klukama ročníku 93 jako je Lukáš Nováček, Marek Špaček, Michal Theimer, to jsou super kluci. Strašně mi všichni v kabině pomohli, to jsem ani nečekal. Dokonce se mi podařilo dát gól, takže padla i nějaká pokuta...

Zapojujete se častěji do tréninků juniorky?
Chodím trénovat s juniory, ale nejen já. Občas máme i spojené tréninky, hlavně teď kolem svátků. Je to něco trochu jiného, úroveň těch tréninků je potom někde jinde.

Jak byste se popsal jako hráč?
Snažím se hodně podporovat útok. Myslím si, že tak by měl moderní obránce hrát. Možná kdybych ještě vyrostl pár centimetrů a přibral pár kilo, tak se v budoucnu pokusím dostat do Áčka.

NEWSLETTER