Orli letí na zápas k Černým křídlům

Naši soupeři
PO 16. 12. 2013
V úterý se proti sobě postaví nejlépe hrající tým EBEL, co se týče domácích utkání, a čtvrté nejlepší mužstvo ve venkovních zápasech. Souboj Linze se Znojmem bude o to pikantnější, že se bude defakto jednat o přímý souboj o čtvrtou příčku.
Vstupenky na Betano Hockey Games 2024
» Hvězda soupeře
Čtyřiatřicetiletý kanadský rodák Jason Ulmer je prozatím pátým nejproduktivnějším hráčem ligy. Má bohaté zkušenosti z německé DEL a jeden ročník odehrál za Lukko ve finské Liize.

Černá křídla si po polovině sezony drží svůj standard a okupují průběžné čtvrté místo. V posledních několika zápasech mají navíc dobrou formu, kterou si na Znojmu určitě budou chtít potvrdit. „Máme teď celkem vysoké sebevědomí z povedené série bez ztráty bodu. Na tom budeme chtít stavět. Dlouhodobě nám samozřejmě jde o to si co nejdříve pojistit místo v první šestce. V tomto případě se ale nikdy nedíváme na týmy pod námi, vždy jen na celky, které jsou v tabulce nad námi,“ uvedl obránce Linze Marc-André Dorion.

Znojmo má za sebou také víceméně povedenou sérii. V posledních šesti zápasech totiž získalo jedenáct bodů, což Orly vyšvihlo na páté místo o skóre před Bolzano. Po skvělém zápase v Salzburgu ale nesmí znojemští hokejisté usnout na vavřínech. „Venkovní zápasy proti špičkovým ligovým soupeřům jsou pro nás oříšek. Musíme se poprat s cestováním, vždy musíme být stoprocentně připraveni,“ říká znojemský trenér Jiří Režnar. V sestavě Orlů nebudou oproti neděli žádné změny, z marodky se nejspíš nikdo na led nevrací.

Bilance vzájemných mistrovských zápasů z pohledu Orlů

zápasy celkem V P VP PP VB:IB
10 6 2 2 0 42:29

Porovnání soupeřů

Orli Znojmo EHC Liwest Black Wings Linz
pozice v tabulce 5. 4.
body 42 43
aktuální forma Lublaň - Linz 1:5
Linz - Klagenfurt 4:1
Linz - Fehérvár 7:3
Salzburg - Znojmo 4:6
Lublaň – Znojmo 3:2sn
Znojmo - Klagenfurt 6:4
nejproduktivnější hráč Adam Havlík, 37 bodů (11 + 26) Jason Ulmer, 38 bodů (14 + 24)
nejproduktivnější obránce Richard Pavlikovský, 21 bodů (5 + 16) Curtis Murphy, 25 bodů (7 + 18)
brankář Sasu Hovi (90,9%) Michael Ouzas (92,1%)
využití přesilovek 23,29 % 17,04 %
úspěšnost oslabení 82,31 % 80,99 %

Rozhodčí zápasu

Hlavní rozhodčí:#11 Peter Gebei (IIHF), #33 Gergely Kincses (IIHF)
Čároví rozhodčí:#54 Oskar Johnston (EBEL), #55 Daniel Sooß (EBEL)

Sestavy z posledních zápasů

Hovi – Müller, Thomas, Pavlikovský, Kolarz, Sova, Bořuta, Magovac – Procházka, Blatný, Jarůšek – Podešva, Pucher, Havlík – Beroun, Bartoš, Beránek – Finsterle.
Ouzas – Lukas R., Murphy, MacDonald, Hedlund, Dorion, Mitterdorfer, Mayr, Fechtig – Lebler, Moran, Ulmer – Kozek, Hisey, Leahy – Iberer, Oberkofler, Baumgartner – Scholz, Lukas P., Spannring.
NEWSLETTER