Jiří Režnar: Kluci našli sebedůvěru

Rozhovory
PO 14. 10. 2013
Dvě vybojovaná vítězství o gól, posun do horních pater tabulky a forma, kterou momentálně Orlům závidí celá EBEL. Znojemský trenér Jiří Režnar se svými svěřenci udělal za uplynulý měsíc velký kus práce. "Hrát zápas v Dornbirnu před měsícem, troufám si říct, že ho prohrajeme," říká Režnar.

Jak s odstupem pár dnů hodnotíte třídenní trip na západ Rakouska?
Je vidět, že kluci se postupně dávají dohromady nejen jako hokejisté, ale i jako parta 25 lidí. Přijeli jsme do Innsbrucku už ve čtvrtek v podvečer, protáhli se a odpočinuli si. Překvapení nás čekalo až druhý den ráno, protože přes noc napadlo 25 centimetrů sněhu.

Vyrovnanost Orlů

Foto

Z 23 hráčů Znojma, kteří letos zasáhli do zápasů EBEL, po 11 zápasech nebodovali jen dva (Kilnar, Müller). Alespoň jeden gól už vstřelilo 17 hráčů.

» Kompletní statistiky zde

Výsledkově jste oba zápasy zvládli na výbornou...
Je skvělé, že jsme získali čtyři body, i to, že se nám to povedlo s oběma brankáři. V pátek chytal Sasu, byli jsme s ním i s Filipem domluvení, že v sobotu nezávisle na výsledku dostane šanci právě Filip.

Dostane Filip Landsman šanci i v dalších zápasech?
Čeká nás teď zase série zápasů v krátkém sledu, takže určitě nějaké zápasy odchytá. Musíme si na to ještě sednout s oběma gólmany i trenérem brankářů a určit, které přesně to budou.

Obě vítězství byla těsná s dramatickými závěry zápasů. V Dornbirnu padlo rozhodnutí v posledních dvou minutách. Konce utkání přitom týmu předtím nešly, kde nastala změna?
Vrátil bych se na začátek sezóny, kdy nám právě závěry utkání nešly. V Dornbirnu jsme inkasovali pár vteřin po gólu v přesilovce vyrovnání na 3:3. Troufám si říct, že být to přes měsícem, ten zápas prohrajeme. Kluci ale našli sebedůvěru, věří sami v sebe a to je paráda.

Tým je extrémně vyrovnaný, co se produktivity týká. Jak velkou výhodou je, že se dokáží prosadit téměř všichni hráči?
Trenéři ostatních mužstev si o nás předávají informace, připravují se na nás. Je skvělé, že máme čtyři formace, kde jsou tvořiví hráči i hráči schopní dát gól. Takhle si soupeři nemají koho hlídat. Náš čtvrtý útok je teď Fiala, Procházka, Finsterle a dávají gól každý zápas, protože čtvrtou formaci soupeře prostě přehrají.

Jaký je zdravotní stav zraněných hráčů?
Zdeněk Blatný už trénuje s týmem a měl by v pátek nastoupit. Jirkovi Berounovi se bohužel obnovilo zranění ramene a uvidíme, jak to bude vypadat. Richard Jarůšek nedohrál zápas v Innsbrucku, v pondělí byl na neurologii a je to menší otřes mozku. Koncem týdne by se snad mohl dostat zpátky na led.

NEWSLETTER