EBEL s jedenácti týmy a upraveným systémem

ICE Hockey League
SO 1. 6. 2013
<em>Vídeň, Znojmo</em> - Nová sezóna Erste Bank Eishockey Ligy proběhne s jedenácti účastníky. Po odchodu Medveščaku Záhřeb do KHL se o návrat do ligy snažila slovinská Jesenice, nedokázala ale splnit požadavky pro přijetí. Herní systém dozná drobných změn. Po základní části se liga nově rozdělí na prvních pět a spodních šest týmů.

„Po setkání prezidentů klubů minulý týden jsme věřili, že se Jesenici ve spolupráci se slovinským ministerstvem sportu podaří zajistit projekt účasti v EBEL. Bohužel ale nedošlo k dohodě a Jesenice v příští sezóně v lize hrát nebude," uvedl manažer ligy Christian Feichtinger.

První kolo nové sezóny je na programu v neděli 8. září 2013. Konkrétní rozpis zápasů dosud nebyl určen, podle tradice v prvním kole znovu změří síly poslední finalisté - Klagenfurt a Vídeň. Základní část obsahuje 44 kol, jeden tým v každém kole bude mít volno. Poslední hrací den je na programu v neděli 12. ledna.

V pátek 17. ledna poté začíná druhá fáze soutěže. Prvních pět celků tabulky má zajištěno play-off a bude bojovat o co nejlepší umístění, zbylých šest klubů si to spolu rozdá o zbývající tři postupová místa do vyřazovacích bojů.

Podobně jako loni proběhne před čtvrtfinále tzv. Live-Pick, tedy výběr soupeřů pro čtvrtfinále v přímém televizním přenosu. Vítěz nadstavbové části bude volit mezi celky na 5. - 8. místě, po něm vybírají další týmy dle postavení v tabulce.

V únoru 2014 přeruší probíhající sezónu na tři týdny olympijská přestávka během her v Soči, kterých se kromě Česka účastní také Rakousko a Slovinsko. Kvůli ní a brzkému začátku MS divize I v Jižní Koreji, kde budou Rakušané a Slovinci bojovat o návrat mezi elitu, bude semifinále a finále play-off sehráno jen na tři vítězné zápasy.

Začátek čtvrtfinále play-off je naplánován na 7. března, nový mistr EBEL bude znám nejpozději 13. dubna.

Účastníci Erste Bank Eishockey Ligy 2013/14

Dornbirner EC (AUT)
EC Klagenfurter AC (AUT)
EC Red Bull Salzburg (AUT)
EC Villacher SV (AUT)
EHC Liwest Black Wings Linz (AUT)
HC TWK Innsbruck (AUT)
HDD Telemach Olimpija Ljubljana (SLO)
Moser Medical Graz 99ers (AUT)
Orli Znojmo (CZE)
SAPA Fehérvár AV19 (HUN)
UPC Vienna Capitals (AUT)
NEWSLETTER