Příprava je pořád stejná dřina, usmívá se Jan Šeda

Rozhovory
ÚT 28. 5. 2013
<em>Znojmo</em> - Orlí dres bude oblékat již třetí sezonu, svými výkony si nadaný centr vybojoval stálé místo v sestavě. Nyní se Jan Šeda připravuje na sezonu s týmem, který má ambice postoupit do play-off z první šestky. „S kluky se budeme snažit, abychom se mezi první šest týmů dostali, když nám to vloni o takový kousek uteklo," zní z úst osmadvacetiletého útočníka.

Jak vám probíhá letní příprava?
Je to stejné jako každý rok, s malými obměnami je to pořád stejná dřina. Máme tři dvoufázové dny, pondělí, středu a pátek.

Vyhovuje vám tato společná příprava, nebo loňský model individuální přípravy?
Mě nebaví žádná letní příprava. Vloni jsme byli déle doma, ale všechno má svoje pro a proti. Dřeme pořád stejně.

V přípravě máte i tenis a plavání, co na to říkáte?
Středy máme takové regenerační, chodíme na tenis, což se mi líbí. Někdy si dáme i nohejbal. V pátek poté máme bazén a masáže. Je to něco jiného, mně to vyhovuje.

Jak jste si užil měsíc volna?
Byl jsem s rodinou, na kterou jsem během sezony neměl čas. Taky jsem si zařídil některé osobní věci, co jsem v sezoně zazdil. A taky jsem relaxoval.

Co bude ještě následovat v přípravě?
Budeme mít týden individuální přípravy, kdy nebudeme trénovat společně. Pak už se budeme další čtyři týdny připravovat a následně naskočíme na led.

Už se těšíte na led?
Zatím mi to nijak výrazně nechybí, vždycky se začínám těšit až pár týdnů předem. Spíš se ale těším až na přípravné zápasy, ty první tři týdny bývají hrozné.

Jaká je nálada v kabině?
Jsme hodně uvolnění. V létě o nic nejde, a tak si myslím, že je vše v nejlepším pořádku.

Už jsou naplánovány přípravné zápasy, díval jste se?
Viděl jsem, s jakými kluby to budeme hrát. Musím říci, že letos to bude kvalitní. Ti soupeři nás dobře připraví na sezonu. Asi je to lepší než jezdit po regionálním poháru, což sice nebylo špatné, ale tohle by mělo být o třídu lepší.

Možná je to brzy, ale jaké máte ambice do sezony?
Nevím, jaké nám vedení stanovilo cíle, ale rozhodně bychom se chtěli dostat do první šestky, která nám vloni o takový kousek unikla. Snad se nám to letos povede.

NEWSLETTER