Orli na cestách vyzvou Klagenfurt

Naši soupeři
SO 29. 12. 2012
<em>Znojmo</em> - Po ne zcela vydařené cestě do Lublaně zavítají znojemští hráči na led do Klagenfurtu. Tento celek již dokázali dvakrát porazit, jednou však Orli podlehli v prodloužení. I proto by měli být favoritem právě Jihomoravané. Znojemský tým navíc využil ubytování v zahraničí, aby hráči měli větší komfort při cestování a cestovní únava se neprojevila do výkonu celku. Úvodní buly bude vhozeno v 17:30.
Vstupenky na MS IIHF 2024 v Česku

Představení soupeře

Jeden z nejslavnějších rakouských klubů zatím zažívá nepovedený ročník. Začal přitom solidně a dlouho se držel kolem třetí příčky tabulky. Na přelomu října a listopadu ale přišla série zranění a pád až na osmé místo. Tam se Klagenfurt nachází i nyní. Co je pro hrdý korutanský tým horší, je to tak již několik kol a posun výš je stále v nedohlednu.

foto
⇒  Nový hlavní kouč KAC Christer Olsson

Po páteční drtivé porážce 2:8 v Linzi, na ledě přímého konkurenta v boji o elitní šestku, byl s okamžitou platností odvolán švýcarský trenér Christian Weber. Na jeho místo nastupuje dosavadní asistent, Švéd Christer Olsson. Ten už letos jednou tým proti Znojmu vedl jako hlavní trenér, když musel Weber z osobních důvodů odcestovat do Švýcarska.

Klagenfurt se na ledě opírá o první formaci Lundmark (19 + 19), Koch (8 + 23), Lammers (12 + 23), která patří k nejnebezpečnějším v lize, za nimi ale v tabulce produktivity zeje díra. Posila z NHL Sam Gagner je navíc momentálně s výběrem Kanady na Spenglerově poháru. V brance v posledních utkáních pravidelně hájil pozici jedničky René Swette, jehož úspěšnost zásahů převyšuje 92%.

Z kabiny Orlů

Znojmu se zápas v Lublani vymkl kontrole. I přes fakt, že Orli vedli o dvě branky, si jihomoravští hokejisté tento zápas za rámeček nedají. Vedení totiž ztratili a po bezbrankové prodloužení prohráli po nájezdech. „Kvalita rozhodčích v zápase byla strašná. Náš kapitán Jiří Beroun je v nemocnici, za zákrok na něj nepřišel žádný trest. Dvě vteřiny před koncem pak neodpískané jasné trestné střílení pro náš tým. Další rozhodnutí byla také divná," neskrýval své rozhořčení trenér Znojma Martin Stloukal.

foto
⇒  Lubomír Štach je nejproduktivnější obránce Orlů

Na marodku tak k útočníkům Peteru Pucherovi a Marku Uramovi přibyl Jiří Beroun, který po střetu s protihráčem utrpěl otřes mozku. Mimo je nadále Petr Beránek, který pokračuje s juniorskou reprezentací v ruské Ufě. Žádná jiná zranění nahlášena nejsou.

Sílu Klagenfurtu z tábora Orlů nikdo nepodceňuje. I přes dvě výhry a prohru po prodloužení jsou si hráči Znojma jistí, že utkání nebude žádný med. „Klagenfurt má hodně technicky a bruslařsky založený tým, v tom spočívá jeho síla. My ale budeme připraveni na vše. Všechny týmy jsou nyní pod tlakem, každý zápas může rozhodnout o přímém postupu do play-off. Musíme proto pokračovat v našem úsilí a odehrát celých šedesát minut naplno," řekla znojemská posila z NHL Bryan Bickell.

Vzájemné zápasy

2. kolo: Znojmo - Klagenfurt 5:0
20. kolo: Klagenfrut - Znojmo 1:2
25. kolo: Znojmo - Klagenfurt 3:4p

Rozhodčí zápasu

Hlavní: Peter Gebei #11, Gergely Kincses #33
Čároví: Andreas Hütter #73, Ales Lesniak #55

Sestavy z posledního utkání

EC KLAGENFURTER AC: Swette – Furey, Siklenka, Reichel, Kirisits, Iberer, Schumnig, Isopp - Lammers, Koch, Lundmark - Zanoški, Hoell, Holzer - Geier M., Schuller, Geier S. - Pirmann, Schellander, Hundertpfund.

ORLI ZNOJMO: Landsman – Henry, Pláněk, Wharton, Bořuta, Stehlík, Štach, Kulmala, Sova – Jarůšek, Fiala, Bickell – Strömberg, Bartoš, Lattner – Podešva, Šeda, Havlík – Komínek, Beroun, Rožník.

Další zápasy 36. kola

EC VSV - SAPA Fehérvár AV19
Dornbirner EC - UPC Vienna Capitals
HC TWK Innsbruck “Die Haie“ - HDD TELEMACH Olimpija Ljubljana
KHL Medveščak Zagreb - EHC LIWEST Black Wings Linz
EC Red Bull Salzburg - Moser Medical Graz99ers

NEWSLETTER