Orli Znojmo Orli Znojmo
25. kolo
EBEL - ne 25. 11. 2012 - Zimní stadion Znojmo
Znojmo
3:4p
0:3, 0:0, 3:0 - 0:1
Klagenfurt

Orli dotáhli tříbrankové manko, z vítězství se ovšem neradovali

Znojmo - Úvodní třetina se Orlům vůbec nevyvedla. Hosté se, i díky velkým chybám domácích, dostali do třígólového vedení, které drželi až do závěrečné části. V ní Znojmo tvrdě dotahovalo a zaslouženě se dočkalo vyrovnání, které zařídil minutu před koncem Bryan Bickell, který se tak dočkal svého prvního gólu před znojemskými fanoušky. Velký nápor Jihomoravanů pokračoval dál i v prodloužení, ale soupeř se štěstím odolal a z ojedinělé akce rozhodl o svém vítězství.

Do utkání vlétly oba týmy s obrovskou vervou. Prvních deset minut byly síly vyrovnané, soupeři si nenechali ani metr kluziště zadarmo. Krásnou střelou se blýskl domácí Rožník, který ale trefil jen Swetteho lapačku. Poté ale začali úřadovat hosté. John Lammers využil první přesilovku Klagenfurtu. Jen pět minut trvalo navýšení stavu, o které se postaral Markus Pirmann. Hosté vedli o dva góly, do kabin ale Orlům nadělili ještě jednu branku v podání Paula Schellandera. Do kabin tak šli znojemští hráči s třígólovým mankem.

Druhé dějství se podobalo tichu před bouří. Žádný z týmů se totiž do vyložené akce nedral, Orlům se nedařilo a Klafenfurt bránil svoje vedení. Jen Štach a Sova svými střelami od modré trošku zaneprázdnili hostující obranu. Vypadalo to, že domácí hráči zcela rezignovali na výsledek a do kabin šli za stejného stavu jako po první periodě.

To ale ještě nikdo netušil, že Znojmo doslova vstane z mrtvých. Minutu a kus po začátku hráli Orli přesilovku, ve které se krásnou střelou z mezikruží blýskl Burke Henry. Domácí tak vykřesali naději. Dlouho se trápili v koncovce, až se Lubomíru Štachovi povedlo z velkého úhlu prostřelit Swetteho. Zbývaly necelé tři minuty do konce. Znojmo však šlo do power-play a Bryanu Bickellovi se podařilo vyrovnat a zároveň skórovat poprvé před domácím publikem. Zbytek posledního dějství dohrával, Orli ještě zkoušeli uspět, ale nepovedlo se.

Prodloužení se započalo ve stejném duchu jako poslední třetina. Orli na soupeře doslova vlétli a vše směřovali na bránu. Domácí se pod vedením Bickella dvakrát dostali do velkého závaru, při jednom dokonce rozhodčí musel kontrolovat video. Gól však uznán nebyl. Následovala doslova jediná akce Klagenfurtu v přesilovce. Andrew Cogliano po dobré přihrávce ustanovil konečné skóre zápasu na 4:3 pro hosty, a sebral tak Znojmu druhý bod.


Autor: Marcela Procházková

V týmu je dobrý duch, těší po dvougólovém závěru Martina Stloukala

Znojmo - Tři minuty před koncem svítil na kostce nad ledem stav 1:3, naděje na body se pomalu rozplývala. Poté Orli v duelu s Klagenfurtem dvěma brankami vyrovnali a smazali hrozivé manko z úvodu duelu. Trenér Znojma Martin Stloukal přičítá nezvládnutý úvod velké motivaci. „Kluci byli hodně nabuzení, na zápas s Klagenfurtem se vždycky těší, protože se hraje hokej,“ říká.

Jak utkání s Klagenfurtem hodnotíte? Skvělá třetí třetina téměř dala zapomenout na špatný úvod.
Byl to pro nás nešťastný zápas, v němž jsme udělali individuálních chyby, které normálně neděláme. Jsem ale na manšaft strašně hrdý. I když jsme prohráli, každý, kdo přišel na stadion, musel vidět, že tvrdě pracujeme. V týmu je dobrý duch, jsme bojovníci. To musím vyzdvihnout a je to věc, která zasluhuje pochvalu.

Na individuální chyby jste si stěžoval už po minulém zápase proti Lublani...
Máme mladý manšaft a pár zkušených hráčů, ale chybí nám takové zředění střední generací, hráči mezi 26 a 32 lety. Nemáme tady jednu celou pětku takových hráčů, která je schopná zvládnout mezifázi a hrát takový hokej, kdy se góly nedávají ani nedostávají.

Jak takový problém překonat?
My momentálně hrajeme buď ofenzivně na doraz, nebo se to proti defenzivnímu soupeři typu Lublaně snažíme ukočírovat a hrát trpělivě. Moc nám nejde něco mezi tím. Chce to čas a určitou vyzrálost, kdy hráč ví, kdy ze sebe vydat energii a kdy ne. Toto se nedá trénovat. Nemůžete na ledě dělat cvičení „dívejme se na sebe ve středním pásmu“, je to otázka zkušenosti jednotlivých hráčů.


Autor: Lukáš Peroutka

Statistiky hráčů

Jméno G A B +/- TM
David Bartoš 0 0 0 0 0
Petr Beránek 0 0 0 0 2
Jiří Beroun 0 0 0 0 0
Bryan Bickell 1 0 1 -1 0
Antonín Bořuta 0 0 0 0 0
Ondřej Fiala 0 1 1 -1 0
Adam Havlík 0 1 1 0 2
Burke Henry 1 1 2 -1 0
Richard Jarůšek 0 0 0 0 0
Vesa Kulmala 0 0 0 1 0
Jan Lattner 0 0 0 1 0
Martin Pláněk 0 1 1 -2 2
Peter Pucher 0 2 2 1 0
Juraj Rožník 0 0 0 0 0
Aleš Sova 0 0 0 -1 0
Jakub Stehlík 0 0 0 0 0
Kim Strömberg 0 0 0 -1 0
Jan Šeda 0 0 0 -1 4
Martin Škadra 0 0 0 0 2
Lubomír Štach 1 0 1 2 0

Statistiky brankářů

Jméno Min Stř Ink Zás Úsp A TM
Ondřej Kacetl 64 45 4 41 91,11 0 0

Ohlasy k utkání

Martin Stloukal (Znojmo): Pro nás to byl velmi nešťastný zápas. Dostali jsme v první třetině góly po individuálních chybách, které byly podle mě způsobeny spíš přemírou motivace. Nesmírně si vážím toho, že kluci nepřestali bojovat, zvedli se a dokázali vyrovnat.

Christer Olsson (Klagenfurt): Dvakrát jsme letos se Znojmem prohráli a čekali těžký duel. Náš výkon byl ale velmi dobrý, téměř perfektní. Nezvládli jsme jen úplný závěr třetí třetiny. Druhý gól domácích byl z hodně ostrého úhlu, při třetím jsme neuhlídali hráče před brankou. Ale to je hokej... a myslím, že dva body jsme si zaloužili.

Fotogalerie

Související články