Bryan Bickell: Věřil jsem, že gól dám

Rozhovory
PO 10. 12. 2012
<em>Znojmo</em> - Byla to málo vídaná situace na začátku třetí třetiny. Za stavu 5:2 pro Znojmo propadl Villach v útočném pásmu a tři hráči s orlem na hrudi se najednou řítili na osamoceného brankáře Höneckla. Vše vzal na svá bedra Bryan Bickell, který nic nevymýšlel, mezi kruhy zamířil a švihem poslal puk do horního růžku branky. „Byl to instinkt. Rozhodl jsem se tak, protože jsem si věřil, že gól dám,“ popisuje posila Orlů z NHL.
Vstupenky na MS IIHF 2024 v Česku

Bickell i Znojmo připravili v neděli večer divákům skvělé hokejové představení a už po 14 minutách vedli 4:0. Konečný výsledek 7:2 je nejvyšší výhrou sezóny. Orli navíc o víkendu ve dvou duelech vsítili hned 13 branek. „Asi nám prospěla změna v útočných řadách,“ přemýšlí Bickell. „Kim Strömberg teď hraje s Peterem Pucherem a dává jeden gól za druhým, náš útok s Fialou a Jarůškem se prosazuje taky. Je to dobré.“

Právě jeho parťáci z první útočné řady se ve 41. minutě vydali dopředu podpořit Bickella najíždějícího na brankáře Höneckla. „Viděl jsem, že tam kluci jedou se mnou, ale v těchhle situacích bývám úspěšný. Proto jsem střílel. Richard (Jarůšek) na mě asi byl trochu naštvaný, ale hlavní je, že to byl gól,“ říká urostlý útočník.

Ten po posledním krachu jednání zástupců hráčů s majiteli klubů v NHL tuší, že začátek nejslavnější hokejové soutěže světa je aktuálně v nedohlednu. „Abych řekl pravdu, už to ani detailně nesleduju a dozvídám se o novinkách jen z médií. Je to takové zmatené. Pro tuhle chvíli zůstávám ve Znojmě,“ uzavírá Bickell.

NEWSLETTER