Orli se utkají o body s Buldoky

Naši soupeři
ČT 6. 12. 2012
<em>Dornbirn, Znojmo</em> - Na páteční večer si Orli zajedou do Dornbirnu, kde se poperou o body s předposledním celkem tabulky. Znojmo trápí rozsáhlá marodka, která nyní čítá čtyři hráče základní sestavy. Orli odjeli do Dornbirnu den předem před polednem, protože cesta trvá osm hodin. Trenér Stloukal má ale o situaci jasno. „Když nastavíme naše tempo, dostaví se výsledek a ukáže se naše hokejová kvalita," věří kouč.
Vstupenky na Betano Hockey Games 2024

Představení soupeře

Dornbirn není tam, kde si před sezonou přál být. Ještě v září přicházela od vedení klubu silná slova o boji o přední příčky, prozatím však hráči ze spolkové země Vorarlberska spíše tápají. Během dvaceti sedmi zápasů stihli nastřádat pouhých jedenadvacet bodů, což celku stačí na předposlední místo těsně před Innsbruck, dalšího ligového nováčka.

foto
⇒  Dornbirn je v tabulce předposlední.

Ani přes velice neuspokojivé výsledky a gigantického sponzora v podobě firmy Rauch Dornbirn příliš neposiluje. V průběhu sezony přišel do týmu útočník Matt Keith z Karlových Varů a švédský obránce David Printz. Tým pod vedením kanadského kouče Dava MacQueena v posledních pěti zápasech získal šest bodů, a bodově se tak dotahuje na Lublaň.

Produktivitě Dornbirnu kraluje Luciano Aquino (11+33), který díky svým nahrávkám vede i tabulku produktivity celé soutěže. Hned za ním je další Kanaďan Andrew Jacob Kozek (20+10), který svými dvaceti góly vede tabulku střelců celé EBEL.

Prostor mezi třemi tyčemi hlídá Dornbirnu zkušený Kanaďan Patrick DesRochers, který s úspěšností 90,1% zabírá místo šestnáctého nejlepšího gólmana ligy.

Z kabiny Orlů

To Orli získali během posledních pěti zápasů jen pět bodů za výhru nad Lublaní, porážku od Klagenfurtu v prodloužení a naposledy za zdolání Salzburgu v prodloužení. I přes výhru, kterou si Znojmo připsalo v posledním zápase, však zůstávají Orli na sedmé pozici, tedy mimo první šestku, která má zajištěno play-off.

„Stále nám chybí první obrana, tedy Wharton a Pláněk. Martin Pláněk bude pravděpodobně mimo minimálně tři týdny, Kyla stále bolí po větší námaze hlava. Vyšetření neukázala žádný vážný problém, ale zatím s ním nemůžeme počítat. On už kdysi otřes mozku měl, je možné, že se to teď hůře vstřebává. Navíc Jiří Beroun má stále problémy se zápěstím a chybí i Marek Uram, který by se měl v sobotu ukázat na tréninku. Říkal, že se mu rozjely stehy, které měl po operačním zákroku, museli mu to znovu sešívat, předělávat,“ přiblížil znojemskou marodku trenér Stloukal.

foto
⇒  Burke Henry nasbíral již třináct bodů.

Právě ta trápí Znojmo nejvíc. Díky ní si zahraje i Jan Müller, jinak výrazná podpora Orlí juniorky. „Ještě nejsem rozhodnutý, jestli budeme hrát na tři nebo na čtyři lajny, na sedm nebo šest beků. Bude hrát Jan Müller, který se mi zatím jeví poměrně dobře. Je velký a silný, takže s ním budeme pracovat. Nastoupí i Tomáš Komínek,” řekl Stloukal.

Produktivitě Znojma vévodí Richard Jarůšek (16+12), který je zároveň patnáctým nejproduktivnějším hráčem ligy. Na záda mu pak dýchá Peter Pucher (8+12). Mezi obránci vynikají Burke Henry a Lubomír Štach, kteří zatím posbírali shodně třináct bodů.

V bráně začne Filip Landsman, který disponuje úspěšností 90,1%. Brankářská jednička Ondřej Kacetl je jedenáctým nejlepším gólmanem ligy s úspěšností zákroků 91,4%.

Vzájemné zápasy

9. kolo: Dornbirn – Znojmo 4:5
21. kolo: Znojmo – Dornbirn 6:2

Rozhodčí zápasu

Hlavní: Thomas Berneker #17, Manuel Nikolic #92
Čároví: Andreas Hütter #73, Martin Smeibidlo #60

Sestavy z posledního utkání

ORLI ZNOJMO: Landsman - Pláněk, Bořuta, Henry, Kulmala, Stehlík, Štach - Jarůšek, Fiala, Bickell - Strömberg, Pucher, Müller - Lattner, Šeda, Havlík - Beránek, Bartoš, Rožník.

Dornbirner Eishockey Club: DesRochers – D’Aversa, Printz, Magnan - Grenier, Slivnik, Aarsson, Fussenegger – Aquino, Henrich, Putnik – MacMillan, Bois, Kozek – Feichtner, Lebler, Wilfan – Trummer, Häußle, Glanznig.

Další zápasy 27. kola

EC VSV - UPC Vienna Capitals
Moser Medical Graz99ers - EC-KAC
HDD Telemach Olimpija Ljubljana - KHL Medveščak Zagreb
HC TWK Innsbruck “Die Haie“ - EC Red Bull Salzburg
SAPA Fehérvár AV19 - EHC LIWEST Black Wings Linz

NEWSLETTER