Orli vyjíždí na mistra

Naši soupeři
SO 3. 11. 2012
<em>Znojmo</em> - Linz, rakouský celek, který se znojemským hokejistům podařil téměř vždy porazit. Orli mají proti jednomu z nejsilnějších soupeřů v EBEL štěstí. Nyní se ale chystají na dlouhou cestu. Podaří se svěřencům Martina Stloukala obhájit loňské vítězství a přivézt z Linze dva body? Úvodní buly bude vhozeno v neděli v 17:30.

Představení soupeře

Loňský mistr se v letošní sezóně nepohybuje na nejvyšších příčkách tabulky, jak by se čekalo. Svěřenci Roba Dauma se ocitají až na šestém místě s dvaceti body. Poslední dvě utkání na domácím ledě ale zvládli skvěle, když porazili Graz (5:2) i Innsbruck (8:2). „Hráli jsme velmi dobře, tvrdě bojovali a využívali našich možností. Dobré výkony nám přinesly lepší místo v tabulce," říká k zápasu asistent trenéra Mark Szücs. „Znojmo je velmi silný tým. Hrají dobře v obraně a v útoku jsou velmi rychlí," dodává.

Tým pod dohledem kanadského trenéra zůstává téměř beze změn. Klub opustil rakouský útočník Michael Lebler, který zamířil do klubu letošního nováčka – Dornbirnu. Rob Daum se ale stále může spoléhat na své největší hvězdy, osmého nejproduktivnějšího hráče ligy Patricka Leahyo, který má na svém kontě jedenáct branek a stejný počet asistencí. Druhou velkou oporou je Mike Ouellette (10+10) a v obraně září kanadský obránce Custis Murphy, který během sezóny vsítil čtyři branky a přihrál na dalších osm.

Bránu černých křídel střeží Alex Westlund, který je se svojí úspěšností 89,3% na osmém místě ve statistikách ligových gólmanů.

Z kabiny Orlů

foto
⇒ Bryan Bickell je třetím nejproduktivnějším hráčem Orlů

Znojemští hokejisté mají za sebou sérii tří venkovních zápasů, kde se jim příliš nedařilo. Chuť si spravili až v domácím zápase s Fehérvárem, kdy se jim podařilo maďarské čerty porazit 3:1, a ukořistit si tak dva body do tabulky. „Byl to velmi dobrý zápas. Já i tým jsme s vízězstvím spokojeni",chválí své svěřence Martin Stloukal. Orli se nyní nachází stále na pátém místě tabulky s dvaceti jedna body a za zády mají ambiciózní Linz.

V produktivitě hráčů se na prvním místě nachází Richard Jarůšek s třinácti góly a devíti asistencemi. Druhé a třetí místo zaujímají zahraniční posily. Kim Strömberg (5+8) a Bryan Bickell (2+10). Orli se mohou navíc pyšnit nově příchozí posilou, finským obráncem Vesou Kulmalou, který si v předchozím zápase s Fehérvárem připsal první asistenci a trenéry potěšil dobrým výkonem.

V sestavě ale stále chybí tři hráči. „Aleš Sova už začal pomalu bruslit, doufám, že do příštího týdne začne normálně trénovat. Ondřej Fiala je ale s kolenem mimo celý týden. Čekáme ho na tréninku až další pondělí. Doufám, že to nebude nic horšího,“ řekl k marodce hlavní trenér Orlů Martin Stloukal, který bude postrádat také Martina Škadru.

V bráně se Znojmo může spolehnout na Ondřeje Kacetla, který je se svojí úspěšností 92% osmým nejlepším gólmanem v lize. Kacetl a jeho spoluhráči jsou zároveň co do počtu trestných minut nejslušnějším celkem ligy. „Loni jsme byli hodně trestaní, a to i já osobně," připomíná Stloukal. „Poučili jsme se, protože přesilovkové situace mohou být v této lize rozhodující."

Vzájemné zápasy

5. kolo: Znojmo - Linz 3:2

Rozhodčí zápasu

Hlavní: Ladislav Smetana #3, Ulrich Erd #12 (oba AUT)
Čároví: Andreas Hütter #73, Stefan Siegel (oba AUT)

Sestavy z posledního utkání

ORLI ZNOJMO: Kacetl - Pláněk, Wharton, Henry, Kulmala, Stehlík, Štach, Bořuta - Jarůšek, Strömberg, Beránek - Bickell, Pucher, Havlík - Beroun, Šeda, Lattner - Uram, Bartoš, Rožník - Komínek.

EHC Liwest Black Wings Linz: Westlund – Murphy, Hedlund, Dorion, Macdonald, Lukas, Mitterdorfer, Mayr, Scholz – Lebler, Ouellette, Irmen – Baumgartner, Hisey, Leahy – Spannring, Oberkofler, Engelhardt – Wolf, Lukas, Mairitsch.

Další zápasy 19. kola

HC TWK INNSBRUCK „DIE HAIE“ - UPC Vienna Capitals
EC-KAC - HDD TELEMACH Olimpija Ljubljana
SAPA Fehérvár AV19 - Dornbirner Eishockey Club
Moser Medical Graz99ers - KHL Medvescak Zagreb
EC Red Bull Salzburg - EC VSV

NEWSLETTER