Jsem rád, že jsem tady, říká Juraj Rožník

Rozhovory
ÚT 25. 9. 2012
<em>Znojmo</em> - Ve znojemském dresu odehrál třetí zápas, proti Linzi sice pro přetlak hráčů nenastoupil, avšak v nedělním duelu se do sestavy vrátil a jedním gólem se podílel na domácím vítězství nad houževnatým nováčkem z Innsbrucku. Řeč je o Juraji Rožníkovi, talentovaném útočníkovi, jenž na jih Moravy přišel ze slovenského Trenčína.

„V Trenčíně se mnou už moc nepočítali a jeden můj známý novinář mi nabídl, že můžu jít sem na zkoušku. Přišel jsem na čtyři dny a nakonec tady zůstal,“ popisuje devatenáctiletý útočník svou cestu do Znojma. „S nikým jsem se neznal, ani s Markem Uramem nebo Peterem Pucherem. Věděl jsem, že tady hrají a že jsou to výborní hokejisté, ale až teď jsem se s nimi seznámil blíž,“ doplňuje. Atmosféru v týmu si pochvaluje: „Celá kabina je v pohodě, všichni mě přijali a já jsem rád, že jsem tady, doufám, že to takto bude i nadále.

Následně se Juraj Rožník vrací k utkání s Innsbruckem. „Dobré, sice jsme prospali začátek a byli moc rádi, že jsme dali první gól a ujali se vedení. Když jsme prohrávali 2:3, řekli jsme si v kabině, že musíme hrát lépe, že na to máme, že jsme lepší tým a ten gól dáme,“ rozpovídal se mladý hokejista. „Trenér nám říkal, že hodně napadají, že forčekují. Povídal, abychom se více stěhovali na modrou čáru a hráli naši hru, bruslili a úspěch se musí dostavit,“ prozrazuje, jaký recept na soupeře hlavní kouč předepsal.

Sám slovenský hráč v zápase vstřelil úvodní branku Orlů. „Obránce střílel od modré čáry, ke mně se to nějak odrazilo, vystřelil jsem a nejprve trefil brankáře, od kterého se to znovu odrazilo zpátky ke mně, tak jsem střílel tentokrát nahoru a spadlo to tam,“ popisuje svůj premiérový gól v dresu Znojma. Ve druhém střetnutí za sebou si tak připsal druhý bod; v Ljublani to byla asistence, tentokrát přesný zásah. „Zatím je to v pohodě a doufám, že se to bude ještě zlepšovat,“ přeje si.

Před Orly ovšem nyní stojí velice těžká zkouška v podobě zápasu ve Villachu, který zatím vévodí tabulce a z šesti utkání neodcházel ani jednou bez bodu. „Musíme se na něj připravit zodpovědně, bude to o hodně těžší zápas než dnes. Když budeme hrát naši hru, tak se úspěch dostaví a vyhrajeme,“ věří Juraj Rožník. Závěrem pak nezapomene ani na znojemské fanoušky. „Atmosféra je vynikající, proti Trenčínu se to ani nedá porovnat. Fanoušci jsou skvělí a doufám, že jich bude chodit ještě víc,“ vzkazuje.

NEWSLETTER