Do Znojma přijíždí poprvé nováček z Innsbrucku

Naši soupeři
SO 22. 9. 2012
<em>Znojmo</em> - Po dalším skalpu silného soupeře přijíždí na led Orlů celek z opačného konce tabulky - HC TWK Innsbruck, jeden z letošních nováčků Erste Bank Eishockey ligy, kterému se doposud vůbec nedaří. To domácí Znojmo o svých výkonech tvrdit nemůže. Vyhouplo se na druhé místo tabulky a stále zůstává poraženo pouze maďarským Fehérvárem. Další zápas startuje v neděli 23. září od 17:30.

Představení soupeře

V podhůří Alp na řece Inn se rozprostírá rakouské město Innsbruck, páté největší město našich jižních sousedů. Ve městě žije přes 118 000 obyvatel a je oblíbeným cílem turistů i lyžařů. V roce 2005 byl Innsbruck společně s Vídní pořadatelem mistrovství světa v ledním hokeji.

foto
⇒  Kanadský útočník Francis Lemieux (4 + 3)

V hlavním městě spolkové země Tyrolsko sídlí mimo jiné i hokejový klub HC Innsbruck, jenž byl založen až v roce 1994. Hned od svého vzniku působil v nejvyšší rakouské hokejové soutěži – Erste Bank Eishockey lize. O pět let později vstoupil do klubu silný sponzor Tiroler Wasserkraft, což se logicky projevilo i v názvu - HC TWK Innsbruck. Tým se každoročně účastnil play-off, avšak v březnu 2009 musel soutěž z finančních důvodů opustit. Od dalšího ročníku tedy působil ve druhé nejvyšší národní lize. V sezóně 2011/2012 se stal jejím vítězem a rozhodl se vrátit mezi nejen rakouskou elitu do EBEL.

Žraloky vede stejně jako minulou sezónu trenér Daniel Naud, kterému dělá pomocnou ruku Jeff Job. Do týmu přilákalo toto kanadské duo několik zahraničních posil. Ta největší nese jméno Francis Lemieux (4 + 3), kanadský útočník, jenž se pohybuje na předních příčkách kanadského bodování EBE ligy. Dobře si vedou i další zámořské posily. Útočník Bryan McGregor má na svém kontě pět bodů (2 + 3) a nejproduktivnějším obráncem je Craig Switzer (1 + 2).

Gólmanskou svatyni střeží Rakušan Patrick Machreich, jenž si drží úspěšnost 87,9%. Lépe na tom není ani Ital Thomas Tragust, brankářská dvojka. Ten má na svém kontě devadesát odchytaných minut s úspěšností 87,3%.

Svěřencům trenéra Nauda se v soutěži zatím vůbec nedaří. V tabulce jsou na posledním místě se ziskem pouhého jednoho bodu. Ten si vysloužili za prohru po prodloužení s nováčkem z Dornbirnu. Ani skóre 10:25 není pro fanoušky TWK lichotivé. „Tři roky jsme hráli Nationalligu, to je úplně jiný svět. Musíme se naučit využívat stoprocentní šance. V nižší lize jsme měli více času na přípravu, ale tady se hraje úplně jiný hokej,“ ví trenér.

Z kabiny Orlů

foto
⇒  Trenér Martin Stloukal je s výkony svých svěřenců zatím spokojený

Znojmo si v pátek připsalo již čtvrtou výhru, když porazilo úřadujícího mistra z Linze. „Byl to zápas s obrovskou kvalitou. Velmi dobře jsme bruslili a prakticky se nenechávali vylučovat,“ zářil spokojeností trenér Martin Stloukal. V tabulce se Orli vyhoupli na druhé místo se ztrátou jediného bodu na první Villach. „Pro nás je dobrým zjištěním to, že soupeři z nás mají takový strach, že nasadí těžký obranný systém, jako například Fehérvár a vlastně i Lublaň,“ vrací se k domácí prohře s Maďary. „Pro náš letošní cíl, kterým je uspět i v play-off, je důležité zvládat takovéto prohry. Hráči se naučí v rámci vlastních chyb čelit i soupeřům s takovým systémem hry.“

V neděli budou na střídačce Orlů chybět útočník David Bartoš i obránce Burke Henry. „Bartoš měl problémy se zády, tak v pátek nedohrál. V pondělí pravděpodobně absolvuje detailnější vyšetření. Burke jde v pondělí na magnetickou resonanci. Obnovilo se mu zranění kolene, první prognóza ale nevypadá zas tak zle,“ prozrazuje Stloukal. Na ledě se tak znovu objeví Slovák Juraj Rožník: „V pátek se bohužel nevešel do sestavy. Bylo to velmi těžké rozhodnutí, protože hrál výborně. V neděli ale bude určitě hrát.“

S Innsbruckem se Znojmo střetne vůbec poprvé. „Bude to úplně jiný zápas než v pátek. Očekáváme, že Innsbruck sem přijede s defenzivním stylem hokeje. Musíme dodržovat náš systém a vyčkat na chyby soupeře,“ uzavírá hlavní trenér Martin Stloukal.

Rozhodčí zápasu

Hlavní: Roland Altersberger (AUT), Ulrich Erd (AUT)
Čároví: Alexander Dreier (AUT), Florian Widmann (AUT)

Sestavy z posledního utkání

Orli Znojmo: Kacetl - Pláněk, Wharton, Henry, Sova, Štach, Škadra, Stehlík, Bořuta - Jarůšek, Fiala, Strömberg - Uram, Pucher, Havlík - Beroun, Šeda, Lattner - Crowder, Bartoš, Beránek.

HC TWK Innsbruck “Die Haie“: Machreich - Pedevilla, Insana, Switzer, Manavian, Pittl, Stern, Lindner, Hörtnagl - Höller, Fox, Schennach - Echtler, Lemieux, McGregor - Hanschitz, Barlett, Mössmer - Prock, Steiner, Steinacher.

Další zápasy 6. kola

HDD Telemach Olimpija Ljubljana - Moser Medical Graz 99ers
EC Red Bull Salzburg - EC-KAC
EC VSV - KHL Medveščak Zagreb
EHC LIWEST Black Wings Linz - SAPA Fehérvár AV19
UPC Vienna Capitals - Dornbirner EC

NEWSLETTER