Znojmo se nevzdává!

Naši soupeři
SO 25. 2. 2012
<em>Znojmo</em> - Česko-chorvatská čtvrtfinálová série se prozatím vyvíjí jasně lépe pro záhřebské hokejisty, na ty však stále ještě čeká poslední, mnohdy nejtěžší krok. V orlí povaze jen stěží nalezneme známky beznaděje či poraženecké nálady, ani v těžkých chvílích není prostor pro zoufalství, je čas získat zpět ztracené sebevědomí a bojovat! Přijďte podpořit znojemské hráče, dokažte, že i Vám bije v těle srdce Orla. Nedělní klání na zimním stadionu ve Znojmě startuje v 17:30 hodin.

Vývoj série, stav 0:3

Dvě úvodní prohry postavily znojemské hokejisty do nezáviděníhodné situace, o zdramatizování série se tak chtěli pokusit na chorvatské půdě, kam odcestovali již o den dříve. Zprvu se zdálo, že se Orli poučili z předchozích chyb. Na soupeře vlétli s dravostí sobě vlastní a domácí se měli co otáčet. Opět se však přihlásila o slovo stará bolest – proměňování gólových šancí, která přibrzdila nadějně rozjetý duel.

foto
Slovinský reprezentační gólman Kristan v bráně Záhřebu

Do druhé části hry vstupovaly týmy za bezbrankového stavu, ale stačilo pouhých šest minut a Znojmo prohrávalo 0:4. Jedna z nejhorších třetin letošní sezóny z pohledu hostujících hráčů prakticky rozhodla o dalším osudu zápasu. I přes nespornou snahu o zkorigování výsledku se nedařilo překonat výtečného Kristana v záhřebské svatyni. V poslední třetině ještě Medvědi jednou skórovali a odstartovali své oslavné chorály.

Záhřebští hokejisté plní svou roli favorita beze zbytku, k čemuž jim pomáhají i gólové příspěvky Joela Prpice, který se zapsal do listiny střelců již třikrát, dvakrát prokázali přesnou mušku Alan Letang, Greg Day a Matt Siddall. Základním kamenem, na němž staví trenér Marty Raymond, jsou téměř bezchybné výkony brankáře Roberta Kristana.

Z kabiny Orlů

Trenér Martin Stloukal se musí ve čtvrtfinálových bojích obejít bez nemocného Radka Hamana, dále pak v sestavě chybí zranění Jan Hranáč a gólman Ondřej Kacetl. Ani v neděli se nedá očekávat, že by se na této situaci něco změnilo.

Znojmo trápí nejen marodka, kterou se nedaří vyprázdnit, ale také bídná produktivita. Ve třech čtvrtfinálových zápasech se jihomoravští hráči trefili do černého pouze třikrát, úspěšnými střelci se stali Jan Šeda, Martin Pláněk a Martin Podešva.

„Určitě budeme chtít před domácím publikem vyhrát a prodloužit sérii. Mnozí si myslí, že už je rozhodnuto, ale v hokeji je možné vše,“ burcuje před nedělním zápasem asistent trenéra Petr Kučírek.

Rozhodčí zápasu

Hlavní: Wolfgang Fussi (AUT), Viktor Trilar (SLO)
Čároví: Timo Ettlmayr (AUT), Michael Hofstätter (AUT)

Sestavy z posledního utkání

ORLI ZNOJMO: Čiliak - Bořuta, Škadra, Pláněk, Štach, Sova, Stehlík, Hájek - Danton, Bartoš, Kanko - Podešva, Pucher, Havlík - Beroun, Šeda, Lattner - Komínek, Videlka, Staněk - Jarůšek.

KHL MEDVEŠČAK ZAGREB: Kristan - Sertich, Martinovic, Letang, Waugh, Pokulok, MacAulay, Rajsar, Sijan - Kinasewich, Prpic, Banham - Trukhno, Day, Kostovic - Zanoski, Brine, Siddall - Blagus, Naglich, Kanaet.

Další zápasy play-off

HDD TILIA Olimpija Ljubljana - SAPA Fehervar AV19
EC-KAC - EC Red Bull Salzburg
UPC Vienna Capitals - EHC LIWEST Black Wings Linz

NEWSLETTER