Play-off máme pořád ve svých rukou, věří Jan Hranáč

Aktuální zprávy
ÚT 7. 2. 2012
<em>Znojmo</em> - Nadstavbová skupina o postup do play-off se v neděli večer pořádně zamotala. Orlům na domácím ledě nevyšel zápas s Vídní, která hrála doslova o všechno, přesto zůstali v průběžné tabulce na prvním místě, protože Graz nečekaně selhal na ledě dosud poslední Jesenice. O dvě postupová místa do play-off tak znovu bojují čtyři celky. „Doufám, že se tam dostaneme. Zbývají dva zápasy a my jedeme dál," říká obránce Orlů Jan Hranáč.
Vstupenky na Betano Hockey Games 2024

Až v šestém zápase nadstavbové části vyšli znojemští hokejisté bodově naprázdno. Na vlastním ledě tentokrát čelili soupeři, který by v případě porážky mohl na play-off téměř definitivně zapomenout. A to by pro bohatou a ambiciózní Vídeň byla katastrofa. „Zápas se nám moc nepovedl. Ve třetí třetině jsme je sice trochu přitlačili, ale takhle bychom měli hrát celý zápas," nehledá výmluvy Jan Hranáč.

foto
⇒  Jan Hranáč si s rozhodčími příliš nerozuměl

Zkušený obránce Orlů čelil spolu se svými spoluhráči velké ofenzivní síle Capitals. Svěřenci švédského kouče Samuelssona toužili napravit úterní selhání, kdy Orli ve Vídni zvítězili 6:4. „Oni tentokrát hráli takticky, povedlo se jim dát nějaké náhodné góly, a pak už se to těžko otáčí," vysvětluje Hranáč. „Vídeň zodpovědně bránila, my navíc nevyužili některé šance. Podle toho to taky dopadlo."

Utkání tentokrát nepřineslo podobně vyhecovaný průběh jako v pátek, jediné vyšší tresty udělila čtveřice sudích Janu Lattnerovi a právě Hranáčovi. „Rozhodčí si tady dělají, co chtějí. Vídeň vyhazovala puky přes celé hřiště a oni jim ta zakázaná uvolnění nepískali," rozčiluje se znojemský bek. „To se pak těžko hraje, když pro puky musíte jezdit přes celé hřiště. To měly být všechno icingy, bylo jich tam spousta a rozhodčí jich pískli jen pár."

Druhé vítězství Jesenice nad Grazem ale Znojmu nahrálo do karet. V tabulce zůstává na prvním místě a stále má hned ve své nováčkovské sezóně v EBEL reálnou šanci na účast ve vyřazovacích bojích. „Pořád to máme ve svých rukou, když Graz taky prohrál. Zbývají dva zápasy a my jedeme dál. Doufám, že se tam dostaneme."

NEWSLETTER