Profesionální hráči, poloprofesionální komentátoři

Rozhovory
ST 18. 1. 2012
<em>Znojmo</em> - Komentovaná vysílání z utkání Orlů již vešla ve známost, ale že se komentování účastní i samotní hráči, ví z lidí, kteří vysílání neviděli, jen málokdo. Vůbec první vysílání ze zápasu proti Salzburgu spolukomentoval Lubomír Štach a druhé, proti Klagenfurtu, Tomáš Komínek. Oba se shodují v jednom: „Je to zajímavá zkušenost."

První počin streamovaného vysílání, které Orli Znojmo zajistili ve spolupráci s partnery iFortuna.cz, tvcom.cz a SportInvest, se setkal s velkou chválou, jeho komentátor také. Lubomír Štach se ke komentování zápasu vlastního týmu dostal ale velkou náhodou. „Dostal jsem se k tomu jak slepý k houslím. Šel jsem na zimní stadion, chtěl jsem si zacvičit, ale zavolal mi manažer pan Veselý a oznámil, že budu dělat spolukomentátora. Prémie za to asi ale nebudou (smích). Tak třeba příště..."

foto
Lubomír Štach si komentování velice užil

Premiéra znojemské šestadvacítky jako komentátora se však neodehrála bez počáteční trémy: „Byl jsem hodně nervózní, hlavně ze začátku, ale kolega mě uklidňoval. Myslím si, že ke konci už to bylo lepší a užíval jsem si to. Bylo to taky tím, že jsme vyhráli. Takže jsem z toho měl dobrý pocit," popisuje sám Štach. Právě utkání a jeho výsledek pomohli Lubomíru Štachovi k odbourání strachu. „Myslím, že zápas byl parádní, diváci si ho museli užít. Škoda jen, že nepadlo víc branek, protože šance na to byly. Ale jinak jednoznačně super utkání," řekl k premiérovému zápasu komentátor.

Pokračovat však k velké škodě nehodlá. Fakt, že profesionální komentátor je slušivé povolání, nechává Štacha chladným. Za uzavřením svých možností však nechává úsměv a otazník. „Zatím žádné nabídky nemám, Nova ani ČT se neozvaly. Tak uvidíme, co přijde. (smích)"

Druhý vysílaný zápas spolukomentoval Tomáš Komínek. Svoji premiéru si také užil: "Byla to pro mě zajímavá zkušenost, bylo to poprvé a rozhodně to bylo skvělé." Znojemská čtrnáctka do duelu s Klagenfurtem nemohla nastoupit kvůli problémům se svalem: „Mám problémy se svalem, zřejmě něco natáhlého. V příštím duelu ve Villachu bych měl snad znovu nastoupit."

Podobně jako Štach se ale Tomáši Komínkovi další zápas komentovat nechce. Se smíchem dodává: „Příští zápas už komentovat rozhodně nehodlám."

Archiv vysílaných zápasů, včetně možnosti zhlédnout kompletní záznamy utkání, najdete zde.

NEWSLETTER