Měli jsme na víc než na bod, věděl gólman Kacetl

Rozhovory
ST 4. 1. 2012
<em>Znojmo</em> - První domácí zápas kalendářního roku 2012 se znojemským hokejistům povedl jen zčásti. Za prohru v prodloužení si do tabulky připsali jediný bod, přestože to byla Vídeň, kdo po většinu zápasu tahal za kratší konec. Kromě nepřítomnosti hlavního trenéra na střídačce trápí Orly i brankářský post. Pokud by se totiž Ondřej Kacetl během zápasu zranil, musel by se mezi tyče postavit Filip Landsman, jehož koleno není od zápasu s Fehérvárem v kondici. „Filipa to hodně bolí. Na tréninku většinou jen stojí,“ prozrazuje Kacetl.
Vstupenky na Betano Hockey Games 2024

Již čtyři utkání v řadě prohráli znojemští hokejisté těsným výsledkem. Přestože v úterý proti Vídni byli lepším celkem, na plný počet bodů to nakonec nestačilo. „Bylo to kvalitní utkání. Myslím, že jsme hráli dobře, bohužel jsme ale znovu neproměnili vyložené šance,“ hodnotí mezinárodní derby gólman Ondřej Kacetl. „Bod je dobrý, ale měli jsme na dva. Podle mě jsme byli lepší.“

Velmi kuriózní situace se odehrála v sedmadvacáté minutě. To totiž hlavní sudí nařídili krátce po sobě dvě trestná střílení. Zatímco Adam Havlík této šance využil a poslal puk za Divise, Francois Fortier, nejlepší střelec EBE ligy pro sezónu 2010/2011 na Kacetla nevyzrál: „Udělal dobrou kličku, ale naštěstí trefil jen beton,“ popisuje jednadvacetiletý mladík, který byl za své výkony nominován do ankety Znojemského deníku o sportovce roku.

foto
⇒  Ondřej Kacetl je s úspěšností 89,91% čtrnáctým gólmanem ligy

Na střídačce postrádali Orli již potřetí hlavního trenéra Martina Stloukala, který má polovinu trestu za kritiku rozhodčích za sebou. „Já osobně to nevnímám, protože jsem pořád v brance, takže nevím, jak to probíhá na střídačce. Ale asi to bude jiné,“ zamýšlí se Kacetl.

Ze zápasu s Vídní odstoupil po druhé třetině Lubomír Vosátko, který má zraněné zápěstí a čeká jej vyšetření. V pořádku není ani Adam Havlík. Ten se chystá na magnetickou resonanci s kolenem. Problémy se stejnou částí těla má také již zmiňovaný Filip Landsman. „Jestli by mohl nastoupit do zápasu, to nevím, ale alespoň že na té střídačce je. Kdyby se něco stalo mně, tak by to aspoň odstál on v té brance,“ usmívá se znojemský odchovanec.

Znojmo utíká poslední Jesenici o pouhé dva body. Naopak na devátý Graz ztrácí body čtyři. „Ta první šestka je bohužel pryč. Snažíme se urvat alespoň ještě nějaké body, abychom dostali do nadstavby bonus. Uvidíme, jestli se nám to povede.“

NEWSLETTER