Jakub Stehlík po prvním seniorském gólu: Puk půjde do vitríny

Aktuální zprávy
ST 7. 12. 2011
<em>Znojmo</em> - Kdo v úterý nepřišel na znojemský zimní stadion, mohl litovat. Orli ze Znojma od úvodní minuty na ledě dominovali a nebylo pochyb o tom, že tentokrát míří za body. „Vítězství po dlouhé době potěší,“ radoval se obránce Jakub Stehlík, který ve 13. minutě vstřelil vítězný gól . A co víc, byla to jeho vůbec první úspěšná trefa v seniorském hokeji!
Vstupenky na MS IIHF 2024 v Česku

Spolehlivý obránce má své hokejové přednosti jinde, než v efektivním zakončení. Už v juniorské kategorii moc branek nedával, na svůj premiérový zásah mezi dospělými čekal až do první třetiny zápasu s Villachem. „Honza Hranáč mi poslal puk v přesilovce, chtěl jsem střílet nahoru, jenže puk mi sjel. Naštěstí i tak padl do brány,“ usmíval se mladý bek, který nezaváhal a okamžitě si jel pro šťastný kotouč na památku. „Mám doma takovou vitrínu, kam si tyhle významné puky dávám.“

foto
⇒  Jakub Stehlík (zcela vlevo) má ruce nad hlavou, právě vstřelil svou první branku mezi seniory

Stehlíkův gól pomohl Orlům na cestě k cennému vítězství, kterým zlomili sérii pěti porážek v řadě. Soupeře z rakouských Korutan český celek jasně přehrál. „Vítězství po dlouhé době potěší. Byl to ale těžký zápas, v poslední třetině navíc často přerušovaný. Naštěstí to v té době bylo už 5:0. Těžko se dostávalo do tempa,“ narážel na rozkouskovanou poslední část hry.

V ní hosté neudrželi nervy na uzdě a doslova naháněli domácí hokejisty po ledové ploše. „Mají tam hodně Kanaďanů, kteří se asi cítí dotčení, že nehrají NHL. Když pak prohrávají, hrají hodně zákeřně. Je to od nich asi takové tradiční,“ prohlásil jednadvacetiletý znojemský odchovanec.

Stehlík i jeho spoluhráči nyní budou společně doufat, že špatná výsledková série posledních dnů je zapomenuta. „Už v Salzburgu jsme neodehráli špatný zápas, ale neproměnili jsme šance. Dnes nám to tam napadalo a Villach jsme vyjma poslední třetiny, kdy tam ještě za stavu 5:1 trefil tyčku, k ničemu nepustili,“ kvitoval skvělý výkon oslabených Orlů, kteří i bez několika zraněných hráčů dokázali přehrát celek, který v EBEL vzhledem k posledním výsledkům patřil k nejobávanějším.

NEWSLETTER