Znojmo vstupuje do Erste Bank ligy

Aktuální zprávy
ÚT 31. 5. 2011
<em>Znojmo</em> - Znojemský hokejový klub se od nadcházející sezóny stane prvním českým týmem hrajícím zahraniční ligovou soutěž. Vstup do mezinárodní Erste Bank ligy byl stvrzen na dnešním jednání. Orli tak nadále nebudou působit v české první lize a čekají je atraktivní duely s týmy na jih od českých hranic.

Závěrečné květnové dny se nesly ve znamení usilovných jednání vedení Orlů. Stanovené podmínky se znojemskému klubu podařilo splnit. „Dnes jsme dospěli ke konečné dohodě a podepsali smlouvu. Veškeré podrobnosti budou oznámeny na čtvrteční tiskové konferenci,“ řekl jednatel znojemského klubu Stanislav Hahn.

Probíhající jednání s napětím sledovali i hráči a členové realizačního týmu. „Hráči se těší na novou výzvu. EBEL je kvalitnější než česká první liga,“ řekl kapitán mužstva Radek Haman. „Bude to velké zpestření,“ kvitoval také trenér Karel Soudek.

Erste Bank Eishockey Liga je mezinárodní soutěží týmů z Rakouska, Slovinska, Maďarska a Chorvatska. Znojmo se stane jedenáctým celkem a od září jej čekají například souboje s blízkou Vídní, ambiciozním Salcburkem nebo chorvatským Záhřebem, kde již několikrát dorazilo na zápasy téměř patnáct tisíc diváků.

Liga má silné mediální pokrytí a nabízí kvalitní prezentaci sponzorům, včetně častých televizních přenosů nebo streamingu zápasů na internetu.

Další podrobnosti o vstupu Znojma do EBEL budou oznámeny na čtvrteční tiskové konferenci a na webových stránkách hcorli.cz.

NEWSLETTER