Trenér Soudek: Juniorům nezbývá nic jiného než makat

Aktuální zprávy
PO 9. 5. 2011
<em>Znojmo</em> - Slunečné letní počasí hraje do karet také znojemským Orlům. Ti již od poloviny dubna sbírají kondičku na novou prvoligovou sezónu. „Příprava probíhá od 20. dubna do 1. července,“ přiblížil hlavní trenér Karel Soudek. „Nejprve se zaměříme na objem, a pak přidáme intenzitu.“ Jediným hráčem, který s týmem pravidelně netrénuje, je Aleš Staněk, jenž má přetrvávající zdravotní problémy. „Zatím byl jen na kole,“ prozradil bývalý obránce.

Orli trénují dvoufázově. Dopoledne využívají novou posilovnu na zimním stadionu, odpoledne střídají atletický stadion v Horním parku a tělocvičnu. „Ve středu ještě jezdíme na kolech,“ dodal Karel Soudek.

Vyjma Aleše Staňka se již do suché přípravy zapojili všichni hráči. „Aleš byl zatím jen na kole. Už v průběhu sezóny měl nějaké problémy a pořád to přetrvává. Doufejme, že se na tréninku ukáže příští týden,“ upřesnil hlavní trenér.

foto
⇒  Kustod Oldřich Helebrant a trenér Karel Soudek

Kromě znojemských stálic přibylo do kádru i několik hráčů z mistrovského juniorského celku. „Juniorům nezbývá nic jiného než makat, a tím se dostat do užšího kádru. Zatím se tímto směrem ubírají,“ pochvaluje si spolupráci s mladíky. Další posily však již v hledáčku nejsou. „Myslím si, že už nikdo další nepřijde.“

Smutnou zprávou pro fanoušky Orlů byl jistě odchod Karla Pláška. Hlavní trenér z toho však velkou tragédii nedělá: „Karel se nedohodl s klubem na smlouvě. Takový je prostě hokejový život. Beru to tak, jak to je.“

Po boku má Soudek i nového asistenta, který dovedl znojemské juniory k titulu. „Zatím je všechno v pořádku,“ hodnotí spolupráci s Martinem Stloukalem.

NEWSLETTER