Slzy radosti neudržel ani gólman Kacetl, Znojmo znovu žije hokejem

Rozhovory
PÁ 1. 4. 2011
<em>Znojmo</em> - 5! 4! 3! 2! 1! Znělo Hostan arénou v posledních sekundách finále juniorské extraligy. Nikdo neskrýval na tváři výraz dojetí, mnohým ukápla dokonce slza pýchy na znojemský hokej. Jedním z hlavní strůjců tohoto úspěchu byl jistojistě gólman Ondřej Kacetl. Odchovanec, který pustil za svá záda během finálových sto dvaceti minut pouhé dva puky! „Je to nádhera! Oslavy budou trvat ještě dlouho,“ řekl přímo na ledové ploše dvacetiletý mladík.

Žádné velké drama se v Hostan aréně nekonalo. Domácí hokejisté vedli již ve třinácté minutě o tři branky: „Byl to klidný zápas. Hned od začátku jsme vedli, takže se mi chytalo skvěle. Žádný stres jsem nepociťoval,“ řekl po závěrečném hvizdu přímo na ledové ploše čerstvý mistr Ondřej Kacetl. „Vysoké vedení jsme dokázali udržet. Po celý zápas jsme měli převahu,“ dokončil odpověď na otázku.

foto
⇒  Ondřej Kacetl s pohárem a medailí pro mistry

Celkové číslo puků v karlovarské kleci se zastavilo v ten den na čísle sedm. Když k tomu připočteme i branky z druhého finálového utkání, vyjde nám neuvěřitelná patnáctka! To finále juniorské extraligy nepamatuje. „Říkali jsme si v kabině, že je to finálová série se vším všudy. Normálně se asi takto nehraje. Většinou to bývá o gól nebo o dva. Jsme ale rádi, že jsme to zvládli,“ konstatuje se skleněnými oči znojemský odchovanec.

V Karlových Varech však mělo utkání úplně opačný průběh. Hodovalo se na straně energetiků, kteří za Kacetla propasírovali sedm kotoučů. „Ve Varech jsem neměl tolik štěstí. Puky mě netrefovaly.“

Oslavy titulu pro juniorského mistra extraligy začaly již ve třetí třetině. Orli vedli takovým rozdílem, že nikdo nepředpokládal, že by se hosté semkli a vývoj utkání zdramatizovali. „Standing ovation“ si svěřenci trenéra Stloukala vychutnávali již dvě minuty před sirénou a z hlasitého pokřiku „Mistři!“ mnohým mrazilo v zádech a do očí proudily slzy štěstí a pýchy.

Když siréna konečně ohlásila konec zápasu, vypadalo to v Hostan aréně jako po vítězství českých hokejistů na olympijských hrách v Naganu. Na ledové ploše se válely rukavice, hokejky a přilby. Za brankou (i v brance) si užívali radost znojemští hokejisté.

foto
⇒  Jan Podešva slaví titul

Poté, co kapitán Jan Trojan zvedl nad hlavu pohár pro mistry České republiky, vlna radosti v aréně kulminovala. Přímo na bojišti začaly létat špunty od šampaňského, málokdo si neodpustil ani vítězný doutník. Jedinými, kdo potlačoval radost, byli rolbaři. Ti netrpělivě vyčkávali, až se mladíci přesunou z ledu do kabiny. Marně. Na ledě se slavilo minimálně další hodinu. „Oslavy nekončí. Budou trvat ještě dlouho a nejen dneska,“ přiblížil v euforii Kacetl.

„Bylo to nádherné. Podobnou atmosféru jsem zažil už i v áčku při play-off s Benátkami a Jihlavou. Ve Znojmě je vždycky skvělé publikum. Co naši fanoušci předvádí, je neskutečné. Ženou nás dopředu. Za úspěchem stojí více než z poloviny oni,“ neopomněl gólman vynikající diváckou kulisu.

Znojemská jednička prozatím žádné nabídky nemá, a tak je velmi pravděpodobné, že příští rok ji budou fanoušci Znojma pravidelně vídat v barvách áčka: „Vůbec nevím, co bude příští sezónu. Žádné nabídky nemám, takže budu rád, když budu chytat ve Znojmě,“ zakončil.

Fotografie mistrů pro rok 2010/2011

Fotografii juniorských mistrů České republiky pro sezónu 2010/2011 si můžete stáhnout zde.

NEWSLETTER