Mistrovský rozstřel se přesouvá do Znojma

Naši soupeři
PO 28. 3. 2011
<em>Znojmo</em> - Finále extraligy juniorů ve Znojmě. Netrpělivě čekali fanoušci Orlů na tuto větu, prošli si s hráči jejich cestu přes čtvrtfinále i semifinále. Již zbývá jen necelých čtyřiadvacet hodin a i oni budou mít tu čest zhlédnout zápas o titul. Zápas, při němž jdou stranou všechna příkoří a bolístky, zapomenuty jsou předchozí šarvátky i fauly, nepodstatnými se stávají výmluvy či pomluvy. Je tu boj nejlepších s nejlepšími, bitva o vítězný pohár. Karlovy Vary mají k dobru domácí výhru, Znojmo má však v zádech armádu příznivců, která bude připravena na svých místech v Hostan aréně v úterý v 18:00.

Finálová série mezi Karlovými Vary a Znojmem nemá jasného favorita. Pro Orly by sice mluvilo lepší postavení v tabulce po nadstavbové části, Karlovarští však v dosavadním průběhu play-off neztratili jediné utkání, navíc pro ně rovněž hovoří lepší vzájemná bilance soubojů.

Předchozí finálový zápas

Nedělní klání v KV Aréně odstartovalo závěrečné měření sil dvou adeptů na titul. Energetici doma potvrdili svou stoprocentní bilanci z vyřazovacích bojů a ani tentokrát nezaváhali. Na první gól Michala Vachovce ještě našel odpověď znojemský střelec Richard Jarůšek, ve druhé třetině však domácí odskočili na rozdíl dvou branek, svůj náskok si již pohlídali a v závěru poslední dvacetiminutovky ještě navýšili.

Konečný stav 7:3 pro Vary sice vyznívá jasně, Orli však rozhodně nepropadli. "Našim klukům nemůžu vůbec nic vytknout. Nehráli jsme vůbec špatně," prohlásil po závěrečném hvizdu trenér Znojma Martin Stloukal.

Statistické okénko

foto
Tomáš Komínek se drží na čele produktivity

Na straně Karlových Varů zdatně sbírá body především útočník Tomáš Klíma, který má na kontě již šest gólů z posledních tří zápasů. Střeleckou chuť prokazují také Michal Vachovec a Jozef Kentoš, oba se v nedělním utkání prosadili hned dvakrát. Karlovarskou hvězdou vyřazovacích bojů je bezesporu brankář Vladislav Habal, jenž drží třetí místo v úspěšnosti zákroků mezi juniorskými gólmany. Znojemskému Ondřeji Kacetlovi patří s nejvyšším počtem odchytaných minut šestá příčka.

Přesným střelcem týmu z jihu Moravy se v prvním finále stal již zmiňovaný Richard Jarůšek, dále se gólovými trefami prezentovali Jan Podešva a Dominik Piskoř. Pro Jarůška to byla již třetí branka v play-off, Podešva s Piskořem se do listiny střelců zapsali poprvé. Jen připomeňme, že prozatimními nejproduktivnějšími hráči juniorky jsou Tomáš Komínek (3 + 4), Adam Havlík a Tomáš Rachůnek (oba 3 + 3). Nejaktivnějším bekem co do sbírání kanadských bodů je Martin Pláněk (3 + 2).

Z orlí kabiny

Čtyři kompletní formace má k dispozici znojemský trenérský tandem Martin Stloukal - Rudolf Cakl, ve slušné formě se prezentuje rovněž gólman Ondřej Kacetl. Zápasy orlí družiny však provázejí častá vylučování, jen v nedělním finále si tři hráči Znojma odnesli desetiminutové tresty, Jihomoravanům bylo uděleno rovněž šest menších trestů, z nichž dva dokázaly Karlovy Vary využít.

Úvodní duel mezi Karlovými Vary a Znojmem se odehrál v lázeňském městě před téměř dvoutisícovou návštěvou. Pochvalu si však zaslouží také početná skupina hostujících fandů, která neúnavně hnala své borce do útoku. Právě na znojemské fanoušky, kteří si vybudovali prestiž po celé republice, spoléhá celé mužstvo, a doufá, že právě oni budou tím rozhodujícím vlivem, jenž převáží jazýček vah na stranu Znojma.

Sestavy z posledního utkání

ORLI ZNOJMO: Kacetl (57. Kuchař) - Pospíšil, Pláněk, Tichý, Latner, Opalek, Stehlík, Šaur, Kún - Rachůnek, Novák, Komínek, Bartoš, Trojan, Podešva, Zika, Piskoř, Kovalský, Havlík, Videlka, Jarůšek.

HC Energie Karlovy Vary: Habal - Urbančok, Valeš, Šik, Schusser, J. Tomeček, Funk, Rohan - V. Tomeček, Klíma, Koblasa, Winkler, Kentoš, Vaněk, Vachovec, Baar, Švec, Kverka, Záhora.

NEWSLETTER