Slavia se nedostala do rytmu, liboval si trenér Stloukal

Rozhovory
ST 23. 3. 2011
<em>Znojmo</em> - Slávističtí hráči již netrpělivě kroužili po ledě, na ty znojemské se ještě čekalo. V tu chvíli mohl jen málokdo tušit, jakou službu tím prokazují domácí juniorští borci svým nedochvilným fanouškům. Právě jen díky tomuto několikaminutovému zdržení si mohli i opozdilci vychutnat dva znojemské góly, které padly během prvních čtyř minut zápasu. Přímo raketový nástup do utkání. Náhoda? Ne! „Naším záměrem bylo vstoupit do hry od prvních vteřin aktivně,“ prozradil po závěrečném hvizdu trenér juniorky Martin Stloukal.
Vstupenky na MS IIHF 2024 v Česku

Taktika do úvodního souboje semifinále extraligy juniorů byla zvolena výborně. Sám znojemský kouč přiznává, že drtivý tlak, který vyprodukovali jeho sveřenci především v první třetině, byl cílený. „V podstatě jsme se na to připravovali. Říkali jsme si, jakou taktiku asi Slavia zvolí, co je nejlepší proti ní hrát. Takže z naší strany bylo určitě záměrem vstoupit do zápasu aktivně. V podstatě se celá hra odvíjela v naší režii,“ říká trenér Stloukal.

Chuť po gólech byla ze znojemské strany obrovská, na hráčích byla vidět snaha i hladovost po úspěchu. I přes nespornou herní převahu domácích se Slávisté dokázali dvakrát dotáhnout na rozdíl jedné branky. „Měli jsme trochu obavu z toho, že jsme hodně tlačili, a přesto některé šance nedokázali proměnit,“ přiznal Martin Stloukal. Jedním dechem však dodává: „Chvílemi jsme vypadli z role, ale to se stane každému. Jinak si myslím, že jsme měli celý zápas pod kontrolou.“

V některých fázích střetnutí se zdála slávistická hra odevzdaná, hráči ztráceli puky, všude byli o krok pozadu. „My jsme hodně bruslili, jezdili, tím jsme je dostali pod takový tlak, že neměli šanci dostat se do rytmu. Takže určitě důvodem toho, proč jsme ten zápas takto odehráli, byla naše bruslařská aktivita,“ všiml si znojemský trenér.

Slavia nastoupila do utkání bez několika svých stabilně hrajících hráčů, kteří v ten samý večer bojovali v jiném semifinále, tentokrát mužské extraligy. Jména jako Dmitrij Jaškin či Jakub Krejčík však nechávají trenéra Stloukala ledově chladným: „Já tyto hráče vůbec neznám, mně to nic neříká. Je to prostě jen další soupeř v červenobílém dresu. Kdo proti nám stojí, to nás nezajímá.“

Druhé měření sil čeká oba juniorské týmy již ve čtvrtek na ledě Slavie. Do pražského Edenu pojedou Orli s vědomím vedení v sérii, přesto nechtějí nechat nic náhodě a rozhodnout již ve druhém klání. „My věříme ve vítězství vždy, takže určitě budeme chtít vyhrát hned ve čtvrtek. V každém případě se připravíme, jak nejlépe to půjde,“ slibuje před odjezdem do Prahy Martin Stloukal.

NEWSLETTER