Znojmo posílí Novák, v bráně zůstává Přikryl

Aktuální zprávy
PÁ 7. 1. 2011
<em>Znojmo</em> - Znojemský kádr sužuje v poslední době marodka, stejně tak pendlování hráčů mezi jednotlivými kluby. Trenér Karel Soudek se proto musí spoléhat i na znojemskou juniorku, která v utkání s Ústím reprezentovala celkem sedmi hráči. Již v sobotu by měla za Orly nastoupit nová posila. Je jí Petr Novák, odchovanec jihlavské Dukly. Na postu gólmana zůstává nadále Petr Přikryl, Luboš Horčička bude vypomáhat formou střídavých startů extraligové Plzni.

Již v zápase s Berounem se znojemským divákům představí dvaadvacetiletý obránce Petr Novák, jenž v minulých letech působil především za jihlavskou Duklu. Letos začínal v Písku, avšak jeho dalším angažmá se stává Znojmo. Novák si zahrál na Vysočině také juniorskou extraligu, ve které nasbíral sedm kanadských bodů.

foto
⇒  Luboš Horčička s Orlem na masce, Indiánem na hrudi

Mezi třemi tyčemi bude nadále stát Petr Přikryl. Ten nahrazuje Luboše Horčičku, jenž vypomáhá formou střídavých startů extraligové Plzni. Horčička odchytal za Indiány již tři zápasy a vede si poměrně slušně. Chlubit se může s úspěšností 91,46%.

„Nevím, jak to se mnou bude, co se mnou zamýšlejí. Každý zápas v extralize je dobrý a já jsem za něj rád. Tyto věci vůbec neřeším,“ uvedl jednatřicetiletý gólman pro plzeňský web. Na prvoligové play off s ním však plně počítá znojemský klub.

V západních Čechách obléká dres také Radek Haman a Karel Plášek. Dlouholetí hráči Orlů mají za Plzeň již osm startů, prosadil se zatím jen Plášek, který skóroval v rámci pětatřicátého kola proti Kladnu a dopomohl tak Indiánům k výhře 3:2.

Všechny tři znojemské hráče v plzeňských dresech můžete vidět v televizi v pátek od 18:10, kdy Západočeši hostí druhý Třinec.

Na marodce Orlů nadále zůstávají útočníci Tomáš Hradecký, Martin Podešva, Adam Havlík a obránce David Rangl. Havlík se zřejmě na ledě tuto sezónu už neobjeví. V utkání s Olomoucí si přivodil zranění kolene. Martin Podešva má natažený úpon a není jasné, kdy opět naskočí do hry.

Otazník visí i nad sobotním startem Lubomíra Štacha, který mezi svátky odehrál dva zápasy za Třinec. Nyní ho trápí nemoc.

Foto: hcdukla.cz a hc-kometa.cz

NEWSLETTER