Orlím zrakem: Karel Plášek vs. Petr Polodna

Zaostřeno na...
ČT 2. 12. 2010
<em>Znojmo</em> - Středeční zápas v Hostan aréně proti sobě postavil dvě mužstva s opeřencem na prsou – Orla a olomouckého Kohouta. Stejně jako v živočišné říši byly na znojemském bojišti úspěšnější dravost, rychlost a zabijácký instinkt Orla. A právě rychlost je vlastnost zdobící především domácí ikonu Karla Pláška, kterému jsme se podrobněji koukli na zoubek. Jako soupeře pro minisouboj jsme Pláškovi vybrali hráče Mory Petra Polodnu. Jak dopadlo měření sil dvou útočníků? Podívejte se s námi.
Vstupenky na Betano Hockey Games 2024

Karel Plášek

Ač rodilý Zlíňák, svou kariéru spojil s jiným moravským městem na písmeno Z. Do nejvyšší hokejové soutěže nakoukl v Pardubicích, kde strávil čtyři sezóny. Poté přišla nabídka z čerstvě extraligového Znojma, jež zpečetila osud bleskurychlého útočníka. Snad každý pamatuje veleúspěšné trio Uram-Pucher-Plášek, které zdobilo znojemské kluziště. Plášek jediný zůstal celých deset extraligových sezón a Orlům zůstal věrný i v horších časech.

foto
Karel Plášek, letos ve Znojmě (2 + 6)

Letošní sezóna zatím není z jeho pohledu ta nejlepší. Měsíční hostování v Písku ale, zdá se, přináší své ovoce. Plášek se na jihu Čech rozestřílel, což mu přineslo i možnost nastupovat formou střídavých startů za Plzeň.

Proti Olomouci nastoupil ve druhé formaci po boku Berouna a Rachůnka. Od začátku zápasu hýřilo toto spojení aktivitou a vytvořilo si několik dobrých příležitostí. Z gólu se však Znojmo radovalo až v poslední části hry, a byl to právě Karel Plášek, který, jak se později ukázalo, zařídil vítěznou trefu domácích. Branka to byla poměrně kuriózní, v tlačenici před Žigárdyho klecí se však Plášek postavil na správné místo a prapodivně odražený puk skončil za brankovou čárou.

Kaňkou na výkonu znojemského útočníka je záporná bilance přihrávek. Plášek se také jednou podíval na trestnou lavici, když mu byl rozhodčím uložen menší trest za nebezpečnou hru vysokou holí.

Petr Polodna

Písecký rodák začínal s hokejem v Jihlavě. Do extraligy krátce nakoukl v Litvínově, ale od té doby brázdí spíše vody prvoligové soutěže. Několik let strávených v Chomutově vystřídala úspěšná anabáze v Brně. Poté, co Kometa získala licenci na extraligu, nezbylo na Polodnu v našlapané sestavě místo, a hráč se tak ocitl v olomoucké Moře.

foto
Petr Polodna, letos za Olomouc (1 + 5)

Po velmi úspěšné loňské sezóně se subtilnější útočník prozatím příliš neprosazuje, přesto patří k nejvytíženějším hráčům Hanáků, v právě probíhajícím ročníku nevynechal jediný zápas svého týmu, i když často putuje sestavou. Ve třech utkáních také nakoukl do kádru brněnské Komety, kde zaznamenal jednu přesnou trefu.

Ve Znojmě se postavil vedle Milana Ministra a Jiřího Ondráčka do zahajovací formace hostů. První lajna se často objevovala na přesilovkách, Polodna dokázal několikrát ohrozit Vojtka ve znojemské bráně, ale žádná z jeho střel nepatřila k vyloženým šancím.

Asi nejvýrazněji se Polodna zapsal do utkání ve třetí třetině, kdy po faulu na domácího Hamana obdržel trest 2+2 minuty za nebezpečnou hru vysokou holí. Znojemští přesilovku nedokázali využít, ale po návratu na led byl Polodna u prvního inkasovaného gólu Olomouce, který rozhodl utkání.

Plášek vs. Polodna v číslech

Karel Plášek Petr Polodna
17:57 Čas na ledě celkem 19:09
5:55 - 1. třetina 6:02
6:04 - 2. třetina 6:09
5:58 - 3. třetina 6:58
1:27 Nejdelší střídání 1:41
0:15 Nejkratší střídání 0:26
1 Góly 0
0 Asistence 0
+ 1 + / - - 1
1 Vyloučení 1
3 / 2 Střely (na branku / zblokované) 5 / 0
7 / 9 Přihrávky (úspěšné / zkažené) 13 / 4
8 / 4 Puky (získané / ztracené) 12 / 6
0 Hity 0
NEWSLETTER