Překazí Orli benáteckou odplatu za play off?

Naši soupeři
ÚT 5. 10. 2010
<em>Znojmo</em> - Dvě domácí vítězství a šest získaných bodů vynesly znojemské hokejisty do středu vyrovnané prvoligové tabulky a zejména po cenném vítězství nad Duklou Jihlava budou Orli chtít svůj vzestup potvrdit také na ledě Benátek nad Jizerou. Středočeský tým asi nejlépe charakterizují slova mládí, dravost, důraz. Jediné vítězství ze čtyř zápasů Znojma na benáteckém ledě dokazuje, že uspět nebude jednoduché. Utkání začíná ve středu v 17:30.

Představení soupeře

Benátky nad Jizerou a Znojmo se spolu v sezóně 2009/10 utkali vůbec poprvé v historii. Orlům se proti dobře bruslícímu a bojujícímu soupeři dlouho nedařilo, Středočeši dokonce v základní části dokázali zvítězit na ledě Hostan arény, tento neúspěch byl ale dokonale odčiněn v předkole play off, kde Znojmo po čtyřech dramatických duelech triumfovalo poměrem 3:1 na zápasy.

foto
⇒  Proti Orlům se znovu postaví také 201 cm vysoký Tomáš Urban

Novou sezónu začínaly Benátky na vlastním území, a tak není divu, že tento první zápas s Havlíčkovým Brodem skončil výhrou domácího celku. Radost jizerského hnacího motoru mohl kazit jen fakt, že to bylo až po samostatných nájezdech, a tudíž bez plného bodového zisku. Další domácí utkání už bylo plně v režii Středočechů, Hradec Králové si z jizerské arény odvezl osm inkasovaných branek. Ve třetím a zatím posledním domácím zápase však celek trenéra Černého zaváhal a od ústeckých střelců vyinkasoval „bůra“. V nelichotivém duchu se rovněž nesly všechny venkovní duely týmu. Utkání v Berouně, Vrchlabí i Chomutově nepřinesla žádný bodový příspěvek, jejich prozatímnímu výkonu tedy odpovídá čtrnáctá příčka v tabulce.

Do stávající sezóny vstoupily Benátky už bez Martina Tona, Davida Jonáše, Jiřího Kudrny, Jonáše Fiedlera, Jana Zákoutského a Petra Hracha. Mezi nově příchozími můžeme najít Aleše Válu nebo Lukáše Krejčíka. Asi nejvýraznější posilou je bývalý hráč Ústí nad Labem a Komety Brno Tomáš Klimt, který do týmu přišel na roční hostování. Černý má k dispozici také obránce Martina Rýgla, Jana Holuba, Davida Šticha, útočníky Lukáše Vantucha, Antonína Duška, Daniela Špačka a brankáře Tomáše Vošvrdu, kteří jsou zde na hostování z Liberce, poslední jmenovaný pak z Hradce Králové.

Mezi nejproduktivnější hráče patří hokejisté, kteří postupně sbírají zkušenosti v extraligovém Liberci a již v mladém věku patří mezi prvoligové opory. Jsou to především útočníci Petr Kica, Tomáš Urban a první obranná dvojice Michal PavlůPetr Kolmann. Právě farmářská spolupráce s Bílými Tygry pozvedla Benátky z druhé ligy a díky finančnímu příspěvku Liberce, který tvoří polovinu benáteckého rozpočtu, patří klub ze sedmitisícového městečka mezi lépe zajištěná prvoligová mužstva a může se pyšnit rozpočtem vyšším, než mají například Orli ze Znojma.

Z orlí kabiny

foto
⇒  Těžké chvíle loni proti Benátkám zažíval také Luboš Horčička

Na stadionku, shlížejícím ze své vyvýšené polohy na středočeské městečko na březích řeky Jizery, se Znojmu příliš nedaří, přesto mají mnozí hráči v hlavě jistě vzpomínky na postup do loňského čtvrtfinále, který Orli oslavili právě v Benátkách. Promrzlé prostředí ale hráčům příliš neimponuje. „Je to tam takové specifické. Je to spíše stodola než zimák,“ řekl útočník Aleš Staněk. „Benátky budou nepříjemné a důrazné. Jsou to mladí kluci. Nesmíme se nechat strhnout a hrát hru nahoru – dolů, ale počkat si na jejich chyby a proměňovat šance,“ naznačil možný recept.

Otazník se vznáší nad startem Jiřího Berouna, který sobotní zápas s Jihlavou nedohrál kvůli problémům se zády, jinak se Orlům zdravotní komplikace prozatím naštěstí vyhýbají. To extraligový Třinec je na tom s marodkou podstatně hůř, a tak v nedělním extraligovém kole využil služeb dvou hráčů znojemského kádru. Ve čtvrtém útoku pomohl k výhře nad Českými Budějovicemi Erik Hrňa, na střídačce byl jako osmý obránce připraven zasáhnout do duelu také Lubomír Štach.

Rozhodčí zápasu

Hlavní: Jiří Dvořák (České Budějovice)
Čároví: Milan Štofa (Příbram), Radek Špringl (Kolín)

Sestavy z posledních utkání

HC BENÁTKY NAD JIZEROU: Nedvídek - Kolmann, Kica, Drábek, Loskot, Kopic, Vála, Pavlů, Müller, Mrkvička, Urban, Pabiška, Klimt, Kajínek, Skořepa, Jech, Hudíček, Vařecha, Krejčík, Nevyhoštěný.

ORLI ZNOJMO: Horčička - Štach, Kolafa, Pláněk, Kania, Klimeš, Rangl, David, Lattner - Haman, Orsava, Plášek - Hradecký, Beroun, Hrňa - Říha, Staněk, Havlík - Rachůnek, Vrba, Podešva.

Další zápasy 7. kola

Třebíč - Havlíčkův Brod
Jihlava - Tábor
Písek - Chomutov
Olomouc - Ústí nad Labem
Chrudim - Vrchlabí
Litoměřice - Hradec Králové
Kadaň - Beroun

NEWSLETTER