Jak se Orlům proti komu dařilo, druhá část

Statistická smršť
ÚT 6. 4. 2010
<em>Znojmo</em> - Ve druhé a taktéž záverečné části článku se podíváme, jak se Orlům dařilo proti Chrudimi, Ústeckým Lvům, Chomutovu, Jihlavě, Havlíčkovu Brodu, Kadani, Třebíči a Hradci Králové. Jediným soupeřem, kdy Znojmo nezískalo ani bod, byl tým Chomutova, nynější účastník baráže o extraligu. Naopak nejlépe hned po Olomouci se Orlům dařilo v duelech s Hradcem Králové, se kterým ztratili ze dvou zápasů jediný bod.
Vstupenky na MS IIHF 2024 v Česku

HC CHRUDIM

ZNO – CHR 12:9 | 6 bodů (12 bodů)
Chrudim – Znojmo  4:3
Znojmo – Chrudim  4:2
Chrudim – Znojmo  1:5
Znojmo – Chrudim  0:2

Proti Východočeskému celku sehrálo Znojmo čtyři zápasy s bilancí dvou výher a dvou porážek. Zajímavostí je, že obě mužstva zvítězila jednou na svém ledě a jednou na kluzišti soupeře. Orli mohla mrzet především prohra v posledním utkání základní části, když podlehli Chrudimi 0:2. Nejenže poprvé v sezóně nedali jediný gól, navíc postupovali do předkola play off ze sedmé pozice, což nakonec znamenalo, že ve čtvrtfinále narazili na silný tým Chomutova.

HC SLOVAN ÚSTEČTÍ LVI

ZNO – UNL 11:14 | 2 body (12 bodů)
Znojmo – Ústí  1:2
Ústí – Znojmo  2:3p
Ústí – Znojmo  4:3
Znojmo – Ústí  4:6

Jeden z velkých favoritů na postup do baráže o extraligu. Znojmo sice nejdříve doma nešťastně prohrálo o jediný gól 1:2, ve druhém duelu však dokázalo jako první tým 1. ligy dobýt ústeckou Zlatopramen arénu, když zvítězilo 3:2 v prodloužení. Poté se oba týmy střetly ještě dvakrát. Znojmo sice dokázalo prvnímu celku tabulky velmi srdnatě vzdorovat, pokaždé však smolně prohrálo a do tabulky si už nepřipsalo ani bod.

KLH CHOMUTOV

ZNO – CHM 12:41 | 0 bodů (24 bodů)
Znojmo – Chomutov  2:6
Chomutov – Znojmo  8:2
Chomutov – Znojmo  10:1
Chomutov – Znojmo  7:1
Znojmo – Chomutov  5:7
Znojmo – Chomutov  1:3

Ambiciózní celek Chomutova byl pro znojemské hráče černou můrou. Znojmo sehrálo proti mužstvu, jehož trenér Radim Rulík v minulé sezóně vedl právě Orly, šest utkání, ovšem z výhry se neradovalo ani jednou. Především zápasy na chomutovském ledě svěřencům kouče Neliby vůbec nevyšly. Ze tří střetnutí v ČEZ stadionu vyšli Orli, kromě prázdného bodového konta, s hrozivým skóre 4:25. Především porážka 1:10 v prvním kole čtvrtfinále play off byla pro Jihomoravany největší v sezóně.

HC DUKLA JIHLAVA

ZNO – JIH 8:12 | 4 body (12 bodů)
Jihlava – Znojmo  4:1
Znojmo – Jihlava  1:2sn
Jihlava – Znojmo  1:5
Znojmo – Jihlava  1:6

Ani proti jihlavské Dukle se Orlům příliš nedařilo, přesto jeden skalp nad odvěkým rivalem přeci jen získali. V nadstavbové části dokázali na Vysočině překvapit svého soka, když dokázali během úvodních čtyř minut vstřelit tři branky a nakonec vysoko zvítězit 5:1. Faktem zůstává, že v předchozích dvou vzájemných duelech nevyhrálo Znojmo ani jednou. Po debaklu Jihlavy však čekal na Orly stejně krutý osud, neboť Dukla poté zvítězila v Hostan aréně 6:1.

HC REBEL HAVLÍČKŮV BROD

ZNO – HBR 15:17 | 6 bodů (12 bodů)
Znojmo – Havl. Brod  6:4
Havl. Brod – Znojmo  5:2
Znojmo – Havl. Brod  5:3
Havl. Brod – Znojmo  5:2

Obdobně jako s Chrudimí, i s Havlíčkovým Brodem se Orli střetli v sezóně ve čtyřech případech, z toho dvakrát vyhráli a dvakrát odcházeli z ledu v pozici poraženého. Oba mančafty si udržely na svém ledě stoprocentní úspěšnost a diváci se ani v jednom zápase určitě nenudili, neboť k vidění bylo pokaždé minimálně sedm gólů.

SK KADAŇ

ZNO – KAD 6:6 | 3 body (6 bodů)
Kadaň – Znojmo  2:3
Znojmo – Kadaň  3:4

Na Kadaň nebudou mít znojemští hokejisté moc dobré vzpomínky. První vzájemný duel na ledě Severočechů sice vyhráli, ovšem domácí zápas se stal noční můrou. Znojmo sice vedlo, hosté vzápětí vyrovnali a v závěru první části během dvou minut vstřelili tři branky a zajistili si tak pohodový náskok, který Orli už nedokázali dohonit.

SK HORÁCKÁ SLAVIA TŘEBÍČ

ZNO – TRE 5:6 | 3 body (6 bodů)
Znojmo – Třebíč  4:0
Třebíč – Znojmo  6:1

Odvěký rival znojemského týmu přijel po deseti letech do Hostan arény plný odhodlání a bojovnosti. Po utkání mu však zbyli po debaklu 4:0 jen oči pro pláč. Vše si však vynahradil na svém ledě, kdy Orlům porážku oplatil a zvýtězil rovněž vysokým rozdílem 6:1. Pro Orly to tehdy nebyly jednoduché časy, neboť prohrálo už popáté za sebou.

HC VCES HRADEC KRÁLOVÉ

ZNO – HKR 9:6 | 5 bodů (6 bodů)
Hradec Kr. – Znojmo  2:3sn
Znojmo – Hradec Kr.  6:4

Hned po Olomouci byl Hradec druhý tým, proti kterému se Orlům dařilo nejvíc. Proti mužstvu, které usiluje o vstup do KHL, sice sehráli pouze dva zápasy, v obou si však připsali vítězství. Především výhra na ledě soupeře byla velmi cenná. Východočeskému celku se v době velmi dařilo, neboť před střetnutím s Orly vyhrál z osmi předchozích duelů sedm, navíc doma prohrál do té doby pouze jednou.

NEWSLETTER