Většina Orlů oblékne znojemský dres i příští sezónu

Aktuální zprávy
ÚT 30. 3. 2010
<em>Znojmo</em> - Prozatím, co jiné kluby ještě stále zápolí v play off, znojemští funkcionáři již skládají tým pro nadcházející sezónu mezi celky druhé nejvyšší ligy u nás. Chvíli poté, co bylo oznámeno, že na trenérskou lavičku usedne bývalý obránce Orlů Karel Soudek, se vyjasnily i některé další otazníky nad znojemským kádrem. Z týmu odchází Jakub Svoboda, kterého Znojmo prodalo brněnské Kometě. Naopak klub odkoupil Horčičku, Davida a Staňka. S dalšími hráči, jak z loňského kádru, tak nově příchozími, probíhají stále jednaní a vše se vyjasní nejspíše až po skončení všech tuzemských hokejových soutěží.

Trenérský post tedy po Janu Nelibovi převzal Karel Soudek, který se do Znojma vrací z Českých Budějovic, kde působil jako vedoucí sportovního centra. Po boku mu bude nadále asistovat Milan Kastner a trenérem brankářů zůstává i pro nadcházející sezónu Jaroslav Kameš.

Mezi brankáři se žádné posuny neděly, a tak i v příští sezóně bude mít Znojmo tři brankáře. Jedničkou zůstává Luboš Horčička, kterého Znojmo odkoupilo od brněnské Komety. Dalšími gólmany jsou znojemští junioři - Michael Panec a Ondřej Kacetl.

V obranných řadách by se příští sezónu měli zcela určitě objevit Lubomír Štach, Jiří David, Jan Lattner a Martin Pláněk. Všichni čtyři jmenovaní jsou kmenovými hráči Orlů. O dalších obráncích se nadále jedná.

Klub je prozatím domluven s osmi útočníky. Jsou jimi kapitán Radek Haman, Karel Plášek, Tomáš Hradecký, Aleš Staněk, Peter Sojčík, Jiří Beroun, Adam Havlík a Richard Jarůšek.

Ze Znojma odchází Jakub Svoboda, který se upsal brněnské Kometě. Od té naopak Orli koupili gólmana Horčičku, obránce Davida a útočníka Staňka.

Letní přípravu zahájí Znojmo v pondělí 12. dubna. Na suchém tréninku by se mělo objevit sedmnáct hráčů.

Realizační tým

Hlavní trenér: Karel Soudek
Asistent trenéra: Milan Kastner
Trenér brankářů: Jaroslav Kameš

Aktuální podoba týmu

Brankáři: Luboš Horčička, Michael Panec, Ondřej Kacetl
Obránci: Lubomír Štach, Jiří David, Jan Lattner a Martin Pláněk
Útočníci: Radek Haman, Karel Plášek, Tomáš Hradecký, Aleš Staněk, Peter Sojčík, Jiří Beroun, Adam Havlík a Richard Jarůšek

NEWSLETTER