Vítězný tah Jana Neliby

Aktuální zprávy
ÚT 22. 12. 2009
<em>Znojmo</em> - Potěšen výkonem i výsledkem byl po utkání s Olomoucí trenér Orlů Jan Neliba, což naznačil už při svém pozápasovém hodnocení. Navíc byl rád za pokračování vítězné série, která začala před týdnem domácím utkáním s Hradcem Králové. „Je skvělé, že jsme se před Vánoci dostali do herní pohody, všichni si svátky chtějí užít. Po Vánocích nás čeká stejně náročná práce jako teď, ale získali jsme nějaké body a to je důležité, abychom se z této pozice mohli odrazit třeba ještě někam výš,“ řekl Neliba.

Jeden z mála kazů na výkonu Znojma v zápase se jmenoval přesilové hry, přestože z nich Znojmo nakonec dokázalo vytěžit poměrně hodně. „Sice jsme z nich dali dva góly, ale potom jsme zase začali hrát na moc přihrávek, málo stříleli. Musíme na tom pracovat, je to problém,“ připustil zkušený trenér, který doufá, že po svátcích už bude moci využít některé ze zraněných opor. „Na první povánoční trénink 26. prosince by měli přijít Svoboda i Říha, uvidíme jaký bude jejich stav. Nyní se nedá říct, jestli to bude dobré nebo ne. U Pláška si nejsme jistí, jestli vůbec po Vánocích bude moci jít na led.“

foto
⇒  Jan Neliba ve druhé přestávce sáhl ke změně v sestavě, která přinesla ovoce

Rozhodující gól vyrovnaného utkání si připsal při svém teprve druhém startu za Znojmo útočník Zdeněk Kubica, který přitom první dvě třetiny duelu proseděl na střídačce. Až pro poslední dvacetiminutovku dostal od trenérů důvěru na křídle třetí formace po boku Aleše Staňka a Václava Meidla.

„Zdálo se mi, že Richard Jarůšek dnes nebyl v úplně optimální pohodě, některé věci mu nevyšly. Kubica je zase útočník, který už má něco odehráno, a ten tah nám vyšel,“ vysvětloval důvody svého rozhodnutí znojemský trenér.

Samotný hráč vzal nabídnutou šanci s povděkem, spolupráci s hráči třetího orlího útoku si vyzkoušel už dvě kola zpátky při domácím duelu s Havlíčkovým Brodem, kdy se rovněž bodově prosadil při asistenci u branky Václava Meidla. Tentokrát si gólovou trefu připsal sám.

„Vyjížděli jsme z pásma, jeli prakticky tři na dva, Tomáš Kolafa mi puk prostrčil do prostoru, já bekhendem vystřelil a prošlo to pod ramenem brankáře,“ popsal klíčový moment střetnutí, kdy se Znojmo necelou minutu po inkasování gólu na 2:2 bleskově vrátilo do těsného vedení, které již ve zbývajícím průběhu napínavého utkání nepustilo.

Orli si tak připsali už čtvrté vítězství v řadě za sebou. „Teď před pauzou nás to určitě potěšilo, odskočili jsme týmům ze spodku tabulky. Zápas byl hodně těžký, Olomouc dobře bránila, dvakrát dokázala vyrovnat. Nakonec jsme byli o gól lepší. Je to důležité vítězství,“ pochvaloval si tříbodový výsledek Zdeněk Kubica.

NEWSLETTER