Orly čeká Kadaň, odrazí se znovu k vítězství?

Naši soupeři
ÚT 8. 12. 2009
<em>Znojmo</em> - Už tři kola čekají znojemští hokejisté na vítězství. Nedosáhli na něj ani v sobotu v Havlíčkově Brodě, a tak budou svěřenci Jana Neliby proti SK Kadaň určitě chtít vyhrát. Severočeši se v tabulce nachází na předposledním místě, v posledním kole ale na domácím ledě dokázali porazit Chrudim a v Hostan aréně nebudou mít co ztratit. Úvodní buly bude vhozeno v 17:30.
Vstupenky na Betano Hockey Games 2024

Představení soupeře

I když kadaňský hokej nepožívá takového respektu jako některé jiné prvoligové týmy, klub ze severních Čech patří ke stabilním a dlouholetým účastníkům první hokejové ligy, kde působil už v době, kdy Znojemští orli stoupali do extraligy. V postupové sezóně 1998/99 dokonce dokázali nad budoucím účastníkem zvítězit 5:4. V posledních letech okupují Kadaňští spíše pozice ve druhé polovině tabulky. Klub je součástí severočeského partnerského programu 3K, v jehož rámci úzce spolupracuje s Chomutovem a druholigovým Kláštercem nad Ohří.

Hráčský kádr

foto
⇒  V prvním vzájemném utkání vybojovali Orli v Kadani výhru 3:2

Při pohledu do statistik ční nad ostatní jméno Ladislava Bouška, který dokázal v 27 utkáních nasbírat úctyhodných 31 kanadských bodů (13 + 18), je čtvrtý nejproduktivnější hráč celé soutěže a postaral se téměř o polovinu branek svého týmu. Dlouholetého hráče Chomutova, který si v dresu Karlových Varů vyzkoušel i extraligu, doplňuje v útočném snažení třeba Jiří Charousek, nebo bývalé opory Litvínova Martin Ťupa a Jiří Gombár.

Tým se může spolehnout na vyrovnanou brankářskou dvojici, o porci zápasů se rovnoměrně dělí Kamil Jarina a Lukáš Hronek. Oba dva v nedávné době oblékali dres brněnské Komety. Vedle nich dostává příležitost i mladý a nadějný Tomáš Závorka. Kadaň je jedním z celků, které v aktuální sezóně sáhli ke změně trenéra. Místo Leo Gudase nyní na střídačce stojí Mikuláš Antonik, dlouholetý asistent v Karlových Varech.

Z kabiny Orlů

Znojemští hráči se v Havlíčkově Brodě museli znovu obejít bez produktivního Jakuba Svobody, jenž si v prvním utkání při návratu po nemoci poranil zápěstí pravé ruky a nad jeho startem tedy visí otazník. Obdobná je situace u Tomáše Vyletelky, jenž na Vysočině rovněž nenastoupil.

Rozhodčí zápasu

Hlavní: Tomáš Zubzanda (Karlovy Vary)
Čároví: Tomáš Brejcha (Plzeň), Libor Suchánek (Plzeň)

Sestavy z posledního utkání

ORLI ZNOJMO: Horčička - Hořava, Morava, Štach, Protivný, Štrach, Kolafa, David, Lattner - Havlík, Barus, Plášek, Sedlák, Hradecký, Beroun, Staněk, Meidl, Jarůšek

SK Kadaň: Jarina - Schmidt, Szakal, Spitzer, Rutta, Zmeškal, Hlubuček, Hartmann, Kloz - Gombár, Charousek, Boušek, Balázs, Bauer, Bursík, Malát, Freiberg, Tauš, Ton, Šíp, Mužík

Další zápasy 28. kola

Chomutov – Havlíčkův Brod
Ústí nad Labem – Jihlava
Chrudim – Třebíč
Tábor – Hradec Králové
Olomouc – Šumperk
Beroun – Benátky nad Jizerou
Vrchlabí – Havířov

NEWSLETTER