Jan Neliba: Soupeř byl kvalitní, vysoká porážka ale nic neznamená

Aktuální zprávy
ST 14. 10. 2009
<em>Znojmo</em> - Jasně nejvyšší porážku aktuální sezóny utrpěli ve středu znojemští hokejisté, když na domácím ledě nestačili na lídra tabulky KLH Chomutov. Severočeši ukázali velkou sílu v ofenzivní fázi a tvrdě trestali chyby domácích hráčů, zejména v poslední třetině, kterou výsledkově zcela ovádli. „Chomutov nás vyškolil, potrestal naše chyby a hrál zkušeně. Mají i personálně lepší mužstvo,“ uznal po zápase hlavní kouč Znojma <b>Jan Neliba</b>.

Los soutěže přivedl na led Hostan arény dva největší adepty na vítězství v soutěži v rozmezí čtyř dnů. Průběh střetnutí byl dlouho podobný, zatímco třetí třetina s Ústím však přinesla snížení na rozdíl jediného gólu a honbu za vyrovnáním, Chomutov třemi góly uštědřil Orlům rozhodující ránu.

foto
⇒  Jan Neliba

„Věděli jsme, proti jaké kvalitě jdeme, připravovali se na to, ale hokej je tak rychlá hra, že jsme stejně udělali chyby a umožnili soupeři jít do vedení, což je voda na jejich mlýn,“ hodnotil zápas Neliba. „Myslím si, že klíčovým bodem byla jasná šance Adama Havlíka za stavu 2:3. Kdyby puk zvedl, bylo vyrovnáno a utkání by šlo úplně jiným směrem. Na kdyby se ale hokej nehraje, Chomutov nás vyškolil, potrestal naše chyby a hrál zkušeně. Mají personálně lepší mužstvo, je to vyzrálý a kvalitní tým.“

Přesto se určitě nedá říct, že by Orli v duelu vyloženě propadli, naopak minimálně čtyřicet minut byla na ledě k vidění dramatická a vyrovnaná partie. „Chyby vznikly z přílišné snahy hráčů. První i druhý gól jsme inkasovali kvůli špatnému střídání.Tu porážku musíme brát s pokorou. Hráči, co tady jsou, musí dál tvrdě pracovat. Jedině přes tvrdou práci vede cesta k úspěchu.“

Poprvé se ve znojemském dresu představili Pavel Mojžíš a Roman Vondráček, hráči, kteří do Znojma přišli z brněnské Komety. „Mělo by to být spíše oživení. Jejich výkony vůbec nebyly špatné, to jste sami viděli. Spíš jde o to, kam je zařadit. My jsme dnes poprvé začali zápas na čtyři pětky a moc nám to nevyhovovalo, naopak z toho těžil Chomutov, protože začátek byl takový opatrný. I když jsme mužstvo k opatrnosti nabádali, chtěli jsme být na startu aktivnější,“ vysvětloval Neliba.

O dalším působení Mojžíše a Vondráčka ve Znojmě se bude rozhodovat operativně v příštích dnech, ve čtvrtek ráno se oba hráči mají hlásit na tréninku v Brně. „My spíš čekáme na Říhu a Meidla, kteří už trénují a měli by postupně začít hrát. To jsou klíčové otazníky v naší sestavě, protože těch opravdu kvalitních hráčů zase tolik nemáme,“ uzavřel své hodnocení trenér Orlů.

Chomutovský asistent trenéra Vladimír Petrovka byl po zápase velmi spokojen se způsobem, jakým jeho svěřenci odehráli poslední dvacetiminutovku, naopak rezervy našel na výkonu ve druhé části hry. „První třetinu odehrála obě mužstva velmi opatrně, bránila střední pásmo a kromě přesilovek moc šancí ke vstřelení dalších branek nebylo. V druhé části se nám podařilo vstřelit další dva góly, ale za stavu 3:1 tam byl úsek, kdy jsme nehráli dobře, ztráceli kotouče ve středním pásmu, nedokázali vyhodit puky v situacích, kdy jsme byli pod tlakem, a Znojmo snížilo. Tam jsme trochu zaváhali. Ve třetí třetině se domácí mužstvo dostávalo do velkého tlaku, my jsme ale dali dva rychlé góly a výsledek si pohlídali. Ten závěr jsme odehráli velmi dobře,“ pochvaloval si.

NEWSLETTER