Pokladník Haman má radost, Havlíka a Horčičku čeká zápisné

Aktuální zprávy
NE 27. 9. 2009
<em>Znojmo</em> - Dobrá nálada a radost z povedeného zápasu čišely z kabiny Orlů po pětigólovém vítězství nad Berounem. Na jasné a zasloužené porážce Medvědů se podílel vítězným gólem, svým prvním mezi seniory, <b>Adam Havlík</b> a první vychytanou nulu může slavit brankář Luboš Horčička. Tito dva hráči tak budou hlavními aktuálními sponzory klubové pokladny, z čehož měl samozřejmě radost pokladník <b>Radek Haman</b>.

Adam Havlík nastoupil ke svému prvnímu zápasu za A-tým Znojma už loni v extralize, pravidelně však začal hrát až letos. V pátém kole se dočkal také první branky mezi seniory. „První gól mezi chlapama se počítá. Užil jsem si to dobře. Určitě mě to taky bude něco stát,“ věděl hned. „První střídání našeho třetího útoku bylo výborný a gól byl na spadnutí. Zamkli jsme je, Jirka Beroun dal tyčku a potom mi Peter Sojčík přihrál zpoza branky, už nebyl problém to trefit. Puk jsem si ale neschoval, v té oslavě jsem na to zapomněl.“

foto
⇒  Gól Adama Havlíka ze 3. minuty se ukázal být vítězný

Havlíkův gól nastartoval povedený úvod Orlů, kteří z úvodní převahy a tlaku vytěžili dvougólové vedení. „Zápas měl podobný začátek jako naše utkání s Havířovem, ale tehdy jsme si svojí liknavostí nechali zápas ujít. Dneska jsme hráli od první do poslední minuty koncentrovaně a vůbec jsme nenechali Beroun nadechnout k nějakému tlaku, aby třeba mohl zkorigovat stav. Je výborný, že jsme to zvládli až do konce,“ pochvaloval si mladý útočník.

Bodový příspěvek osmnáctiletého hráče mohl být ještě vyšší, ve třetí třetině zakončoval rychlé přečíslení dvou na jednoho. „Jel jsem s Jirkou Berounem do brejku, udělal to výborně, naznačil střelu a stáhl na sebe obránce, já byl volný, ale blbě jsem to trefil. Škoda, třeba příště,“ řekl jinak spokojený Havlík.

Kapitán Orlů Radek Haman si výsledek zápasu pochvaloval, zejména po sérii tří střetnutí bez vítězství. „Naše poslední sehrané zápasy byly hodně smolné. Nehráli jsme úplně špatně, ale propadli jsme v určitých věcech, dostávali hloupé góly, hodně faulovali. Všechna ta utkání jsme prohráli, i když se v nich určitě dalo více bodovat. I proto to pro nás dnes byl těžký zápas, nevěděli jsme, co od soupeře čekat. Za každou cenu jsme ale chtěli vyhrát, i kdyby to mělo být o gól. To, že jich nakonec padlo pět, je plus a mužstvo si zase začne věřit,“ věří.

foto
⇒ Radek Haman v klinči před brankou Berouna, o pár vteřin později vstřelí z dorážky čtvrtý gól

Tým po celou první třetinu duelu provázala vzpomínka na minulý ztracený domácí zápas proti Havířovu, v němž ani rychlé vedení 2:0 neznamenalo vítězství. „Samozřejmě v kabině jsme o tom mluvili, chtěli jsme proto dobře přežít první třetinu. Myslím si, že po dvou vstřelených gólech znovu nastal malinký útlum, začali jsme dělat obloučky, ale dnes to vyšlo. Soupeř nedal kontaktní gól, a to rozhodlo.“

Jako týmový pokladník tak může po utkání řešit jen příjemné starosti. Jednou z nich je první vychytaná nula Luboše Horčičky. „Zatím všechny zápasy chytal výborně, takže čisté konto si určitě zaslouží,“ nepochybuje Haman. „Navíc bude co dát do kasy, stejně jako za první góly mladých kluků. V dnešním zápase byly samé klady,“ uzavřel se smíchem.

NEWSLETTER