V podhůří Krkonoš se Orlům postaví Vrchlabí

Naši soupeři
ÚT 22. 9. 2009
<em>Znojmo</em> - První hokejová liga má ve středu na programu čtvrté kolo a na znojemské hokejisty čeká znovu cestování severozápadním směrem. Zatímco minulý týden byly jejich cílem středočeské Benátky, nyní zamíří ještě více na sever, až pod horské vrcholky Krkonoš, do třináctitisícového města Vrchlabí. Tamní hokejový klub se v posledních letech pohybuje po vzestupné křivce, a na Orly tak čeká velmi těžké utkání proti kvalitnímu soupeři. Úvodní buly bude vhozeno v 18:00.

Přestože špičkový hokej ve Vrchlabí nemá dlouhou tradici, do paměti fanoušků se toto město dostalo v sezóně 2006/07, kdy poměrně suverénním způsobem ovládlo 2. ligu a vybojovalo postup. Vedení klubu spolu s realizačním týmem dokázalo v následující sezóně sestavit tým, který první ligu nejen udržel, ale dostal se dokonce do čtvrtfinále play off.

foto
⇒ Jan Čaloun, olympijský vítěz z roku 1998 a mistr světa 1999, ještě v dresu Pardubic. Nyní se s Orly střetne znovu.

Bylo to překvapení a ambiciózní klub vstoupil do první ligy ve velkém stylu. Když pak v loňské sezóně zakončil základní část na skvělém čtvrtém místě za Ústím, Brnem a Chomutovem, tedy adepty postupu do extraligy, těšili se fanoušci znovu na čtvrtfinále, tentokrát bez nutnosti absolvování předkola.

Pouť Severočechů ale skončila dříve, než se čekalo. Proti Hradci Králové sice dokázali zvítězit v prvním zápase, poté však třikrát za sebou prohráli a ani vítězství v pátém domácím duelu ve velmi vyhrocené atmosféře sérii nezachránilo. Vrchlabí podlehlo Hradci Králové celkově 2:4 a v konečné tabulce obsadilo 5. místo.

Na soupisce pro letošní ročník najdeme mnoho zajímavých jmen. Nejznámější posila přišla do klubu až v průběhu září, po ukončení angažmá v Ústí nad Labem vede útočné řady soupeře mistr světa a olympijský vítěz z Nagana Jan Čaloun. Brankářskou zkušenost přinesl do klubu Radovan Biegl, pozice jedničky mezi tyčemi ale patří 23-letému Petru Ševčíkovi. Pilířem obranných řad je bývalý hráč Pardubic, Třince a Plzně Tomáš Pácal, znojemským fanouškům dobře známý je Lukáš Chmelíř.

V prvním kole sice Vrchlabí podlehlo 1:3 v Olomouci, na domácím ledě si ale poté poradilo s Táborem 4:3 a vítězně vyšlo i z posledního střetnutí v Chrudimi, kde díky dvěma brankám ve třetí třetině zvítězilo 2:1.


Znojemský tým se určitě bude chtít vyvarovat zbytečných individuálních chyb, které ho stály lepší výsledek v domácím duelu s Havířovem, pomoci by k tomu měl už i uzdravující se Jiří Beroun. Naopak kvůli naraženým žebrům skončilo poslední utkání předčasně pro Václava Meidla a nad jeho startem se vznáší otazník.

Rozhodčí zápasu

Hlavní: Jakub Smitka (Česká Lípa)
Čároví: Aleš Hejl (Liberec), Ondřej Žídek (Česká Lípa)

Sestavy z posledního utkání

HC Vrchlabí: Ševčík - Chatrnúch, Pácal, Bendík, Chaloupka, Chmelíř, Vála, Matějíček - Potůček, Tvrdek, Filip, Beck, Konečný, Hubáček, Mikšovský, Andres, Čaloun, Gengel, Urban, Zíma, Rusnák

ORLI ZNOJMO: Horčička - Hořava, Morava, Štach, Protivný, Štrach, Kolafa, David - Svoboda, Haman, Plášek, Sedlák, Hradecký, Vyletelka, Sojčík, Meidl, Staněk, Havlík

Další zápasy 4.kola

HC Benátky nad Jizerou - HC Dukla Jihlava
HC Havířov Panthers - KLH Chomutov
HC Slovan Ústečtí Lvi - SK Horácká Slavia Třebíč
Salith Šumperk - HC Rebel Havlíčkův Brod
HC Berounští Medvědi - HC Chrudim
HC Olomouc - Hockey Club Tábor
HC VCES Hradec Králové - Sportovní klub Kadaň

NEWSLETTER