Sezóna začíná, do Znojma zavítá nováček ze Šumperka

Naši soupeři
PÁ 11. 9. 2009
<em>Znojmo</em> - Příprava je u konce, od teď už se hraje o body. Pro Orly začínají v sobotu po deseti letech znovu boje v první lize. V úvodním zápase tradičně naplánovaném do období znojemského vinobraní zavítá na jejich led nováček 1. ligy Salith Šumperk. Klub ze severu Moravy těží ze spolupráce s extraligovým Třincem, a na jeho soupisce proto najdeme množství hráčů, kteří mají na svém kontě starty za Oceláře v nejvyšší soutěži. Úvodní buly zápasu bude vhozeno v Hostan aréně v sobotu o půl šesté.

Utkání se dá označit za souboj dvou nováčků v soutěži, i když každý z týmů se do soutěže dostal poněkud odlišnou cestou. O letních událostech ve Znojmě spojených s prodejem práv na extraligu do Brna už toho bylo napsáno hodně, zaměřme se tedy především na našeho sobotního protivníka.

foto
⇒  Miroslav Barus ještě ve znojemském dresu, v sobotu bude stát na straně soupeře

Mužstvo ze severu Moravy si 1. ligu zahrálo už před dvěma sezónami, byla to však jen krátká anabáze. Šumperští za svými konkurenty výrazně zaostávali a už několik týdnů před koncem soutěže bylo jasné, že obsadí poslední místo a sestoupí do druhé ligy. Loňská sezóna se tak nesla ve znamení snahy o rychlý návrat o patro výš. A tento cíl Draci splnili. Přestože se rozjížděli pomaleji, nakonec východní skupinu druhé ligy vyhráli a postoupili do kvalifikace o 1. ligu. Tam se znovu úspěšně střetli s Táborem a Milevskem, obsadili celkové první místo a mohli slavit návrat do vyšší soutěže.

Přes léto se navíc vedení klubu dohodlo na spolupráci s HC Oceláři Třinec, a do Šumperka tak v průběhu přípravy zamířila jména jako Daneček, Hašek, Pavelek nebo Steber, dobře známá i extraligovým fanouškům. Těsně před koncem přípravy pak třineckou brankářskou kolonii u Draků posílil ještě po zranění se rozehrávající Martin Vojtek, jedna z brankářských hvězd loňského ročníku nejvyšší soutěže.

Šumperk sází na kombinaci mládí a zkušenosti, v kádru najdeme taková jména jako Roman Meluzín, mistr světa z roku 1999 se zkušenostmi z finské a německé ligy, nebo pro znojemské příznivce dobře známý Miroslav Barus.


foto
⇒ Orli doufají, že si gólovou radost vychutnají i v prvním soutěžním utkání

Znojemské mužstvo se dle slov kouče Jana Neliby na ostrý start před svými fanoušky velmi těší a věří, že divácká kulisa jejich výkon pozvedne o úroveň výš. V posledním přípravném utkání v Třebíči se po dlouhém zranění a následné rekonvalescenci gólově uvedl útočník Peter Sojčík, zvolna se do kondice dostává i obránce Jiří David. Většinu zdravotních lapálií, které Orly trápily v průběhu přípravy, se tak nejspíše podaří do začátku soutěže vyléčit.

„Když se dozvídám, že už je prodáno 1200 permanentek, těžko si mohou hráči dovolit nepřipravit se na zápas,“ řekl v úterý hlavní trenér Jan Neliba. Přijďte si v sobotu zpestřit program vinobraní a pomoci Orlům k prvním bodům.

Rozhodčí zápasu

Hlavní: Jaromír Vampola (Žďár n. Sázavou)
Čároví: Milan Daniščin (Soběslav), Tomáš Matějček (Sezimovo Ústí)

Sestavy z posledního utkání

ORLI ZNOJMO: Horčička - Hořava, Morava, Štach, Protivný, Štrach, Kolafa, Lattner, David - Svoboda, Haman, Plášek - Beroun, Hradecký, Říha - Havlík, Vyletelka, Staněk - Barták, Sojčík

SALITH ŠUMPERK: Peksa - Gebara, Vosátko, Holík, Novajovský, Rangl, Sedlák, Ondráček - Steber, Meluzín, Hašek - Pavelek, Barus, Orsava - Ambruz, Hulva, Antonovič - Noga, Podešva, Janečka - Pekr

NEWSLETTER