Orli potřebují bodovat, přivítají Kladno

Naši soupeři
PO 9. 3. 2009
<em>Znojmo</em> - Znojemští hokejisté prohráli v play out již tři zápasy v řadě a v úterním duelu potřebují nutně zvítězit nad Kladnem. Po nedělní porážce v Boleslavi si totiž koledují o problémy, neboť se Bruslařský klub dotáhl na rozdíl šesti bodů. Orli se ovšem velmi trápí s koncovkou, která je v poslední době žalostná. Na to, zda se jim podaří protrhnout střeleckou smůlu a získat důležité body, se můžete přijít podívat do znojemské Hostan arény. Utkání začíná tradičně v 17:30.
foto
⇒ Bídné koncovce nepomáhá ani znojemský nejproduktivnější hráč základní části Pavel Selingr, který si v play out připsal pouze jednu asistenci.

Svěřenci kouče Rulíka nedokázali vstřelit branku již 127 minut a jejich skóre z posledních třech zápasů 1:13 vypadá opravdu hrozivě. V těchto zápasech vypálili na branku soupeře 104 střel, z nichž pouze jediná skončila v síti. Poslední porážka 0:4 v Mladá Boleslavi velmi zkomplikovala situaci na dně tabulky, jelikož nováček extraligy je se ztrátou šesti bodů zpět ve hře.

Ve druhém nedělním střetnutí porazily České Budějovice 3:1 Kladno a v minitabulce play out drží první pozici s náskokem čtyř bodů. Znojmo by se v případě vítězství bodově dotáhlo na Okenáře, kteří jsou se 77 body na druhé pozici.

V letošní sezóně mají Orli s Kladnem zcela vyrovnanou bilanci a vždy zvítězilo domácí mužstvo. V play out nejprve získali po výsledku 5:3 všechny body hokejisté Znojma, ale v odvetě utrpěli trpkou porážku 1:5.

Lídrem kladenské produktivity je v zápasech o udržení Pavel Patera 6b.(1+5). O bod zpět zůstává Martin procházka, který je se čtyřmi góly nejlepším střelcem mužstva. Jistotou v brance je Miroslav Kopřiva, jenž se může pochlubit úspěšností zákroků 93,64 %.

Do sestavy se vrátil nejlepší střelec Orlů Roman Erat. Mimo hru stále zůstávají Václav Meidl, Martin Růžička, Lubomír Štach a Jiří Beroun. Na straně hostů budou chybět Zdeněk Nedvěd a Richard Diviš.

Sestavy z posledních utkání

HC ZNOJEMŠTÍ ORLI: Trvaj - Bičánek, Švrček, Rýgl, Mojžíš, Tesařík, Vyrůbalík, navíc od 41. min. Chvátal - Kucharczyk, Dopita, Selingr - Svoboda, Procházka, Demel - Čachotský, Haman, Plášek - Erat

HC GEUS OKNA KLADNO: Kopřiva - Nádašdi, Hájek, Gudas, Hořava, Šmach, Trončinský, od 41. navíc Kameš, Růžička - Bělohlav, Patera, Martin Procházka - Čurilla, F. Mrázek, Tomajko - Horna, Kalla, Frolík - Valský, Stieler, Eberle

Další zápas

HC MOUNTFIELD České Budějovice - BK Mladá Boleslav (17:30)

NEWSLETTER